Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kwasniakos
22-06-2010, 5:53
Próba wgrania zdjęcia
Autor Wiadomość
boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-04-2008, 3:06    Próba wgrania zdjęcia

[Admin]
Foto jest źle zlinkowane,postępując zgodnie z poradnikiem można uczynić to poprawnie.
Poza tym aby zdjęcie mogło być publikowane należy napisać na jego temat kilka słów,co ma przedstawiać,materiał może czym praca zainspirowana.
[Admin]
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 21-04-2008, 12:05 , w całości zmieniany 4 razy  

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 13-04-2008, 7:46    

Co to takiego jest ;-)

Napisz coś więcej o niej - nie mówię o samej rzeźbie jako o dziele, ale o sam temat.
Bo jeśli wierzyć, że człowiek poprzez swoją twórczość wyraża samego siebie, to ja Ciebie nie poznaję :-/

Bogusław czyżbyś się tak zmienił co za koszmary cię dręczą - żartuję trochę

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-04-2008, 8:23    

Do Stanislawa i Bogusia.
Moi drodzy, ta głowa narazie nie jest opisana ponieważ jest, to próba i nauka wczytywania fotek. A co do tego, co pisze Bogusław, to nie dręczą mnie koszmary, lecz jest to zamówienie. Opowiadałem kiedyś pewnemu gościowi, że gdybym miał własny dom, a nie mieszkanie w bloku, to zamiast pieska pilnowałyby mojej posiadłośći takie głowy w bite na pal. Człowiek ten po pewnym czasie sobie, to przypomniał i poprosił bym mu zrobił ze dwie takie głowy. Tak jak powiedziałem te głowy są na palu, lecz nie wbite, a wkręcane na śrubę. Boguś przez ten okres absencji na Forum i przerwy w naszej znajomości niewiele rzeźbiłem, ale parę rzeczy, które bardziej Ci przypomną tego starego, choć młodego doświadczeniem amatora rzeźbiarza popełniłem. Niebawem jak tylko trochę się podszkole w klejaniu zdjęć, to sukcesywnie będę je pokazywał. Lecz naprawdę jest tego mało, ponieważ zajmowałem się czymś innym.
Teraz spróbuję zadowolić Stasia i poprawnie wgrać jakąś fotkę.

Bogdan

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 14-04-2008, 7:55    

To mnie uspokoiłeś :lol:
Rzeźbiarz musi być po części jak aktor , który właściwie wszystko musi umieć zagrać . Widzę ,ze ty Bogusław dobrze sobie z tym radzisz , bo rzeźba jest super wykonana.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-04-2008, 9:09    

Cieszę się że poznałem pana bogusława. Bo tak sobie myślę, że gdyby kiedykolwiek przydarzył mi się (albo komuś z moich znajomych) taki sąsiad który postawi przy płocie taki okrutny koszmar - potworną głowę ludzką nabitą na pal - to zwrócę się do pana bogusława o wyrzeźbienie mi np. wisielca, równie koszmarnego, którego wystawię sąsiadowi naprzeciw tej głowy... :cry: 8-)

nader1973 
forumowicz

Wysłany: 14-04-2008, 7:16    

Głowa nieprawdopodobna.Jak z najstraszniejszych hororów.Mieć takie rzezby na podwórku i jeszcze rozpuscic plotke o swoich mrocznych i tajemnych kontaktach z dziwnymi siłami,wtedy nikt by sie nieodważył wtargnąć na posesje.Jeszcze wisielca takiego wybitnie realistycznego wykonać i powiesić na gałęzi,wtedy to jusz chyba nikt by nie wszedł nawet w dobrej intencji.
Jestem pod wrażeniem grozy tej głowy.

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-04-2008, 1:41    

Nie jestem przekonany, czy ta głowa mi wyszła tak jak to zamierzałem, ale jeżeli brać rzeźbiarską choć trochę napawa grozą, to jest to dla mnie dobra recenzja. Choćby dlatego, że jest to pierwsz głowa jaką rzeźbiłem, a Boguś Migel wie, że rzeźbie dopiero ok 4-5 lat. Także nieraz się zniechęcam, gdy mi coś nie wychodzi, bo jestem samoukiem i gdyby nie internet, to nigy nie widziałbym rzeźbiarza (na żywo nie widziałem). Na moim terenie nie ma ich nawet na lekarstwo, za to muzyków pełno. A swoją drogą panie Benedykcie z tym wisielcem, to nie zły pomysł, aczkolwiek projekt o wiele trudniejszy, na dodatek trzeba byłoby zastanowić się, którego z miejscowych wisielców miałby przedstawiać (żart). Chcę powiedzieć jeszcze, że wymyśliłem patent na włosy, które są z pakułów przyklejonych na lakier.

Bogdan

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 16-04-2008, 8:00    

- dla mnie ten łeb w drewnie jest bomba,
to prawie 100% maskotka kapeli heavy metalowej Iron Maiden :mrgreen:
sprawdźcie sami wpisując Iron Maiden w googlacj w wyszukiwaniu obrazków

nader1973 
forumowicz

Wysłany: 19-04-2008, 10:21    Moja pierwsza rzezba

post usuniety przezemnie.Wgrałem przez swoją niewiedze nie tam gdzie powinienem.jestem starej daty mimo 35 lat i kompóter czesto mnie przerasta

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-04-2008, 3:04    Drugie ujęcie

Bogdan

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-04-2008, 3:19    Głowa jeszcze przed malowaniem i doklejeniem włosów

Ten brzydal z włosami wyk. z lipy również zabejcowany i woskowany

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-04-2008, 12:03    Rokita XXI wieku

To jeden z etapów pracy, tej drugiej głowy na palu.

Już nie pamiętam, ale najprawdopodobnie wykonana była z topli. Na to bejca i wosk.

Efekt końcowy

Bogdan

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-04-2008, 12:20    

Stasiu, jeżeli jeszcze źle wklejam fotki, to proszę o uwagi.

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-04-2008, 12:52    Maryja

Płaskorzeźba przedstawiająca Maryję wykonana z lipy. Bejca i wosk.

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-05-2008, 2:34    

Dziś chciałem przedstawić trzy rzeźby przestrzenne jakie do tej pory wyrzeźbiłem.

Pierwsza praca rok 2005
Rycerz wysokość 200cm, fi ok . 55cm, materiał topola pokryta drewnochronem

Rzeźba druga 2006r
Rycerz siedzący: wys. 150cm, fi ok . 65cm, lipa, później pokryta drewnochronem.
Na zdjęciu jeszcze niedokończona i przed pomalowaniem.

I jak narazie ostatnia praca(trzecia).
Światowit w/g mojego projektu rok 2007
Wykonany z topoli, wys, 260 cm, fi ok .90 cm, pokryta drewnochronem.

Pod każdą twarzą jest symbol. Pierwsza jest najbardziej realistyczna i ma przedstawiać Boga z symbolem liter Alfa i Omega (jam jest początek i koniec). Czyli podporządkowuje sobie wszystkie pozostałe postaci. Natomiast pozostałe patrząc zgodnie z ruchem zegara przedstawiają Bożków prasłowian, w coraz to bardziej prymitywnej formie. I tak pod drugą twarzą umieściłem inny niż w oryginale prasłowiański symbol „Ręce Boga”. Pod następnymi jest Ludek i Róg.

Bogusław II
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 03-06-2008, 5:51 , w całości zmieniany 3 razy  

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 14-05-2008, 9:16    

Bogusław, rycerzy miałam okazję zobaczyć na poprzednim starym forum, ale teraz oglądając wszystko jeszcze raz, muszę przyznać, że z wrażenia mnie lekko przytkało :-D
Rycerz siedzący i jego wyraz twarzy jak dla mnie genialny. Ja jako ten nowicjusz jeszcze nie próbowałam zrobienia twarzy, na razie nie próbuję, bo w tym temacie raczej dobrze się nie czuję. Zresztą, co tu dużo mówić..płaskorzeźba, Światowid..to naprawdę bardzo ładne prace :-D

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 14-05-2008, 10:06    

Twoje rzeźby są wspaniałe... imponujące. Jestem pod wrażeniem. Jesteś bardzo dobrym rzeźbiarzem. Dla mnie te prace są bardzo profesjonalne. Mam ochotę coś odgapić, oczywiście jeżeli się zgodzisz. Teraz widzę jak daleka droga jeszcze przede mną.

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-05-2008, 8:15    

Podzielam opinie koleżanek,szczególnie podobają mi się dopracowane twarze.
Jak również gabaryty tych rzeźb.Pozdrawiam.

nader1973 
forumowicz

Wysłany: 14-05-2008, 9:29    

Witam!!!
Niesamowite rzezby i te wyrazy twarzy!!!
Swiatowid jest piękny.Zabrakło w nim tylko tej najbardziej prymitywnej głowy którą można było zrobić jako czwartą.Mam na mysli tą na wzór tej figórki wykopanej na wolinie.
Swiatowid to nasza przed katolicka droga człowieka do Boga.Wierzylismy w to co było nam przekazywane z dziada pradziada i jako poganie bylismy bardzo wierzącymi ludzmi kochającymi bardzo otaczającą nas nature.Chrzescijaństwo to znowu droga Boga do człowieka którą przyjelismy.

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-05-2008, 2:15    

Bardzo dziekuję wszystkim za miłe komentarze!!! Są one dla mnie szczególnie ważne , bo płyną z ust ludzi wrażliwych, ludzi którzy tak jak ja są amatorami, i tak jak ja rzeźbą zajmują się dopiero od kilku lat. Takie komentarze są nie tylko dla mnie pewną formą pochwały, ale też słowami otuchy i impulsem do dalszej pracy nad sobą. A powiem szczerze, że niejednokrotnie w czasie pracy nad jakąś rzeźbą staję i nie wiem, co dalej? Na pewno jest to wynik braku wykształcenia w tym kierunku, jak i wprawy( rzeźbię ok . 4-5 lat).
Małgosia pytasz się,czy możesz coś podpatrzeć z tych moich rzeźb. Oczywiście tak (cała przyjemność po mojej stronie). Powiedz tylko co byś chciała rzeźbić, to przyślę Ci tę rzeźbę w dużych zbliżeniach, co napewno ułatwi pracę.
Jeszcze raz wielkie dzięki za miłe recenzje. To dla mnie bardzo ważne.

Bogusław II

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-05-2008, 3:01    

Piotr podkreśliłeś w swoim komentarzu gabaryty moich prac. I choć podałem wymiary, to wiadomo, że suche cyfry nie działają tak na wyobraźnię jak zdjęcie. Więc dla Ciebie wysyłam fotkę z kłodą przeznaczoną na Światowita z załącznikiem w postaci mojej osoby dla porównania.
Oczywiście nie są to rozmiary „Wiosny” p. Benedykta, ale ja też jeszcze nie dorosłem do takich prac.

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-05-2008, 7:41    

Robi wrażenie panie Bogusławie,niech mi pan napisze w jakim materiale pan rzeźbi .Ja wykonuję małe rzeźby z powodu braku takich klocków ,lubię rzeźbić płaskorzeźby a i narzędzia trzeba mieć odpowiednie do większych rzeźb,chociaż plac mam duży i nie miał bym problemu z
ustawieniem prac.W tej chwili szykuję sobie drewutnie i będzie można pomyśleć o czymś większym do wyrzeźbienia.no cóż pan Benek jest zawodowcem a my amatorzy.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-05-2008, 9:01    

Najbardziej chciałabym wyrzeźbić Światowida. Twój jest wspaniały. Jeżeli byłbyś tak miły prosiłabym o obiecane zdjęcia na adres malgorzatakieras1960@o2.pl. Z góry dziękuję.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-05-2008, 9:57    

Bogusławie jesteś wspaniałym" kolegą po dłucie". Bardzo dziękuję za przemiły list i zdjęcia Światowita. Rodzinka godna pozazdroszczenia. Mój Światowit będzie chyba 1,5m wysokości bo taki klocek drewna lipowego podarowano mi niedawno. Muszę tylko po niego jechać do sąsiedniej wsi. Drewno jest mokre bo ścięte wiosną ale mnie to nie zraża.Jeżeli zaglądałeś do mojej pracowni to pewnie wiesz , że rzeźbię dopiero od marca. Kiedy zimą inni mnie podobni kupowali drewno, mnie jeszcze nie kiełkowała myśl o rzeźbieniu. Spokojnie sobie malowałam. Dlatego zadowala mnie każdy kawałek drewna lipowego. Dzisiaj za 20 zł kupiłam deskę 5x 50x80 strasznie sękatą ale to mnie nie przeraża, jak dla takiego laika jak ja przyda się jako ćwiczebna. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-05-2008, 2:57    

Piotr nad każdą pracą (nie zdjęciem) jest podany temat, wymiary, oraz z jakiego materiału jest zrobiona. Jeżeli chodzi o dłuta, to tak naprawdę do większych rzeźb mam wszystkie robione przez mojego przyjaciela kowala artystę z resorów, a jedno z szyny kolejowej. To z szyny nie bardzo się sprawdza, ponieważ jest za bardzo plastyczne. Mam też 2 komplety chinek kilka dłut z Bydgoszczy, parę przerobionych starych dłut stolarskich i kilka dłut Pfeila z których podobnie jak pan Benedykt jestem najbardziej zadowolony. W sumie mam tego ok . 60 sztuk. Ów kowal ma swój sklep w Toruniu, więc można go odwiedzić będąc przypadkiem w tym mieście. Robi przecudne rzeczy w metalu. Poza tym nie jestem jeszcze starym facetem, także proponuję mówić sobie po imieniu.
Pozdrawiam!

boguslaw 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-05-2008, 3:07    

Małgosiu pomimo, że Twój Światowit jest o metr niższy od mojego, to nie znaczy, że nie można zagubić się w proporcjach. Proponuję Ci więc podziel sobie go na poszczególne fragmenty, poziome i pionowe. Ja w pionie podzieliłem go na 3 części, a poziomie wiadomo cztery twarze, to 4 części. Zmierz sobie centymetrem krawieckim obwód pnia na wys. rzeźbionych twarzy, a potem podziel na 4.
Życzę Ci owocnej i przyjemnej pracy.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-05-2008, 12:29    

Bogusławie ! Wszystkie Twoje rady biorę sobie do serca . Po ten klocek drewna było mi ciągle nie po drodze. Do samochodu osobowego to się nie zmieści, więc trzeba jechać czymś większym. To większe to w moim przypadku " Żuk". Dopiero kilka dni temu udało się go uruchomić po zimie. Obecnie męczę się nad pierwszą moją płaskorzeźbą. Już dwa dni szlifuję papierami ściernymi i końca nie widać. ...

Szymonides 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-05-2008, 12:14    

Nie wiem skąd się bierze fascynacja światowidem ,ale ogrneła ona i mnie.I już od dawien dawna chodzi to za mną pomysł na stworzenie dużego wręcz monumentalnego światowida .Odstępując od własnych inspiracji tak jak kolega NADER kopiował bym go na wzór małej kilkocentymetrowej figurkiWolińskiej tak żeby zachować jego pierwotną forme i krztał.Pana światowid jest ciekawy i interesujący i jest przedewszystkim ładną rzeźbą.pozdrawiam.

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 25-05-2010, 10:17    

Witam Panie Bogusławie. Tematyka Pana rzeźb zaczarowała mnie. Ogromny podziw dla kunsztu i warsztatu pracy. Te głowy i Świętowid mnię ujęły całego. Trochę bratnią duszę tu widzę.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi