Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
osztatno praca
Autor Wiadomość
jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-01-2009, 2:49    osztatno praca

pozdrawiam serdecszne ,zaselam moja ostatno prace ,jest to smutna werba wyska 2,50 metra i moj warstat-pracowne

beycen 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Górczyński

Wysłany: 18-01-2009, 4:23    

Cześc .
Fajna ta ,,Smutna Werba " . Mi trochę się kojarzy z bajkową postacią z Żacholeckiego lasu.
Podobna do Hanki , żony rozbójnika Rumcajsa .Łupił kupców z pobliskiego Iczyna niczym Janosik .Hanka jako pani domu -jaskini , mogłaby tak właśnie wyglądać.
Widzę że masz porządną i dużą pracownię . Ten młotek nad tokarką też nie mały ,chyba nieżle trzeba się nim namachać .Piszesz że rzeżba jest wysokości 2,50 metra.
Gratuluję wykonania tej pracy .
Pozdrawiam .

MAREK

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 18-01-2009, 5:01    

Witam Przyjaciela ze Słowacji

Ty Józek nie długo staniesz się sławniejszy tutaj w Polsce niż na Słowacji. Ale tak to już jest, że więcej docenią Ciebie gdzie indziej niż we własnym swoim mieście, tam gdzie żyjesz, tak jest w każdym bądź razie zemną.

Życzę miłych wrażeń na forum i aktywnego udzielania się - jesteś w porządku chłop.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 18-01-2009, 6:59    

Jozefku, naprawdę bardzo podoba mi się Twoja ostatnia praca :-D I rzeczywiście smutna! To duża praca i jest ładnie wykonana, więc szczerze Ci gratuluję :-D
Ale zastanawiam się..czy "smutna werba" znaczy po polsku "smutna wierzba" ?.
Jeżeli tak, to po słowacku jak będzie ? melancholicka ? neblaha ? smutna ? tristna ? zádumčiva ? žalostna ? a wierzba to vrba ? Uff.. szukałam po słownikach i znalazłam tyle określeń na słowo "smutny" :mrgreen:
Pracownię masz bardzo fajną, jak widać, jest sporo miejsca na drewno i narzędzia. A teraz..dłuto w dłoń i do następnej pracy :-P

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 18-01-2009, 8:14    

Piękna ta Twoja Panna. :-) czy smutna? Napewno zadumana :-)
Też posiadam taki piękny stary stół stolarski jak u Ciebie stoi.
To świetny mebel w pracowni.

Ted 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-03-2009, 11:41    

Pozwoliłem sobie tu zajrzeć do Twojej pracowni, bo mam podobną. Może trochę mniejszą.
Niestety nie mam jeszcze takich wspaniałych dłut, ale stół stolarski taki jak mój, no i tokarka do drewna.
Gratuluję prac - są na prawdę według mnie dobre. A ostatnia rzeźba "smutna werba" - świetna!!!
Pozdrawiam

Klimowski
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 19-03-2009, 12:45    

zdjęcia mi sie płodobajom, no kapke mni to co na zdjęciach, ale ujdzie. Paniusia jest "przednio", jedynie mogym być uscypliwy i powiedzieć ze ładniejso łod niyj znalazłaby sie u Wos. Myślem tu ło zywej sexslowackyblondynce, wtyncos bych nad jyj uśmiychem jesce popracowoł. Twoja rzeźba jest OK - czysta i wyrazista, jino cemus tako je łona zastarano? isto jak zwykle powodym jest - chłop.
Josefku z łokazji imienin dzisiejsych, wsyćkiego nojlepsegło Ci zycymy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S. za zycenia zawse mos cos sie łodstawić, nie pili tak w poście z tym, chocios dziś dyspensa (tak było łod wieków w Polsce, a i śluby były w Jozefa dawane)

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-10-2009, 8:58    

pozdrawiam szerdecne......

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-10-2009, 12:09    

gratulacje,okoliczna dzieciarnia musi mieć dużo radości :mrgreen:

Klimowski

Wysłany: 12-11-2009, 7:50    

piyrwse widzem tak przedupn.... zajonca slovackiego, świstoka? o sory hipopotama. Wszczeliłeś sie z kolorem jak nic, ze az pynkom z powagi ;(
Fajny pomysł. Heej!

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-11-2009, 9:10    

ahoj ahooooj-Heeej
Dzeky bardzo..pozdrawiam szerdecne!!!!

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 13-11-2009, 10:02    

za przeproszeniem sam się przestraszyłem ;) )))))) kolor powala pomysł świetny....;)))

asiorek 
forumowicz

Imię: Joanna
Nazwisko: Sojka

Wysłany: 14-11-2009, 5:55    

Ha! bo to pewnie jest ten smok wawelski, który pożarł owcę wypełnioną siarką, podrzuconą mu przez Dratewkę! dlatego taki fioletowy się zrobił ;-)
Fajne smoczysko :) ))

Klimowski

Wysłany: 14-11-2009, 9:09    

jo zaś bych sie skłanioł do wersji, ze te pierony dowcipne slovackie biznesmeny pyndzom śliwowice nawet z denaturatu,niy?! no to, hm... cyzby to slovacko łodmiana świńskij grypy zwanom smocom?

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-12-2009, 7:18    Dinozaurek, Slovacja, Raniżów i moja tablica

Panie Jozefie, ja tak słowo odnośnie tego dinozaurka. Jest on dość sympatyczny. Widać szybko robiony, chyba piłami łańcuchowymi. Wygląda on trochę tak jak spostrzegł już wcześniej kolega Klimowski - krzyżówka świstaka z zającem :-D Ale mnie się to podoba. Domyślam się że jest to rzeźba która ma się podobać dzieciom. Dla dzieci. Stąd chyba ten kolor taki mocny.

No właśnie , może słowo o kolorze. O ile jest to rzeźba robiona faktycznie z myślą o dzieciach to tak mocny kryjący kolor, fiolet, jest usprawiedliwiony. Farba spowodowała to, że rzeźba wygląda jak wykonana z plastiku, czy jakiejś żywicy poliestrowej. Ciekaw jestem jak ta rzeźba by wyglądała gdyby została pomalowana bejcami do drewna lub płótna, w kolorach podobnych i pokryta impregnatem bezbarwnym?

I słowo o Słowacji. Panie Jozefie, czasem w życiu bywa tak, że "gdy Mahomet nie przyjdzie do góry to góra przyjdzie do Mahometa". Ja będąc w sierpniu w Zakopanem nie pojechałem na Słowację, to we wrześniu Słowacja przyjechała do mnie. A dokładniej to do pobliskiej miejscowości gminnej - do Raniżowa. W dniu 20 września odbywała się tam kulminacyjna impreza 600 lecia Parafii Raniżów. Uczestniczyły w niej zespoły folklorystyczne z zaprzyjaźnionej Slowacji, z Gran Petrowce (spod Spiskeho Hradu) oraz między innymi słynny zespół Sarisan (czytaj Szariszan) z Preszowa. Zespół Szariszan zachwycił publiczność, w tym i mnie, wyjątkowo długim i pięknym występem. Czegoś podobnego dawno już nie oglądałem.

Wspominam o tym również z innego powodu. Otóż jednym z głównych punktów tej uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej mojego autorstwa, w przedsionku tamtejszego kościoła. Tablicy odlanej w brązie. Jeśli pan nie będzie miał nic przeciwko temu to pozwolę sobie zamieścić zdjęcie tej tablicy w pańskiej pracowni. Być może ktoś z pana znajomych ze Słowacji był tamtego dnia w Raniżowie i widział tą tablicę. A było tam wtedy bardzo dużo Słowaków, różne władze i księża. Jeśli zrobiłem nietakt wstawiając to zdjęcie to proszę mi napisać, gdzieś tutaj lub na PW a natychmiast go usunę.

Pozdrawiam, mazur 8-)

Tablica przed zamontowaniem na ścianie kościoła.

gluch

Wysłany: 28-12-2009, 7:41    

Bardzo, piękna ta Twoja tablica Mazurku , a szczególnie Matka Boska. Józiu, pozdrawiam Cię przy okazji.

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-12-2009, 6:21    

No piekne witam osobnosci w mojej pracowni,bardzo mne to pocesylo...
I mne sze nepodobal kolor na dinosaurowi,ale taky chceli,dzeeci majom snego duzo radosci....
Tablica bardzo piekna,musze sze isc pozrec wosobne,i mom nadzeje ze sze pana wosobne dakiedy spotkam w Zakopannem,je to moje zakochane miasto...i bardzo sze cese ze forum zas ozije a cos se od pana naucyme,bo jakosz to forum upado na Edukacyji....
Pozdrawiam szerdecne i cale forum i zyce wom sceslywy silwester i nowy rok i duzo zdrowia!!!!!!i posylom wom cosz na rozweselynie-
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Klimowski

Wysłany: 29-12-2009, 9:19    

nie róbta sie taki niedoedukowany zaś;) co za skromność, zazdroscem

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 09-02-2010, 1:35    osztatno praca

Witaj.Podziwiam i zazdroszczę takiej pracowni.Ja niestety meczę sie w bloku ,a moją pracownia sa moje kolana .Czasami mogę sobie " podłubać ' jak jestem na działce ,ale w pierwszej kolejności będąc tam wybieram wędkowanie.Na moim "rancho" ewentualnie mogę sobie przygotować materiał do rzeźbienia.
Dinosaurek fajny i śmieszny ,a dzieciarnia ma zapewne sporo radości.
Mam znajomą w Żylinie - pracuje w nemocnicy.

Pozdrawiam.

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 23-04-2010, 7:13    Witam kolegę ze Słowacji

Witam Cię Jozef , Masz super warunki do pracy,pikna pracownia, no i rzeźby też niczego sobie. zwłaszcza Dinozaur ( powalający kolor ) ciekawy pomysł i wykonanie.
Pozdrawiam. Mirek.

Odpowiedz do tematu