Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
16-05-2008, 6:04
Zamieszczanie zdjęć zgodnie z prawem autorskim.
Autor Wiadomość
rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 17-02-2008, 5:33    Zamieszczanie zdjęć zgodnie z prawem autorskim.

Coraz więcej zdjęć się ukazuje na naszym Forum, i dobrze bo mamy jakiś pełniejszy obraz, ale trzeba mieć świadomość, że zdjęcia też podlegają prawom autorskim. Piszę to tylko tak dla przypomnienia bo zauważyłem wiele fotek ściągniętych z różnych firm i ponownie jakby wstawionych. Niby nie jesteśmy firmą dochodową ,a tylko chcemy się uczuć rzeźbić i na czymś się musimy oprzeć( jakąś fotografią). Tylko trzeba też mieć na uwadze, że ktoś to zdjęcie wykonał i może sobie tego nie życzyć, że po prostu kradniemy jego zdjęcie. Trzeba się wczuć w sytuację autora nap: czy zaakceptowałbyś to, jak byś zauważył swoją pracę zrobione zdjęcie przez ciebie na innej stronie. Zastanawiałem się czy właściwie pisać tu o takiej sprawie, ale trochę już siedzę w tym Internecie i wydawało mi się, że może powinienem na to zwrócić uwagę, tak dla większej świadomości poruszania się w necie. Ja oczywiście dalej bym chciał aby było jeszcze więcej zdjęć, ale jak komuś gdzieś coś odbije to posądzi administratora Forum o nie przestrzeganie praw autorskich . W każdym bądź razie jestem teraz spokojny, że puściłem taką informację uświadamiającą.

Piszę to w swoim dziale bo nie znalazłem takiego miejsca jak sprawy organizacyjne Forum.
Chyba jednak jest ten dział , widocznie szukałem go jak nie bylem zarejestrowany, ale i tak można to potem wyrzucić, pisałem to właściwie tylko po to , aby siebie uspokoić

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 15-03-2008, 5:39 , w całości zmieniany 3 razy  

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 18-02-2008, 8:52    

A może dodać gdzieś w stopce, taką informacje: Jeśli zauważysz na tym forum swoje zdjęcie, a nie chcesz aby tu się znajdowało napisz do administratora. Zdjęcia są wgrywane tylko w celach edukacyjnych. To właściwie mogłoby uspokoić autora zdjęcia , jaki i dać jakąś furtkę dla administratora Forum.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 19-02-2008, 12:31    

Niestety prawo jest prawem ... prosiłem kilku autorów ciekawych prac o pozwolenie zamieszczenia na naszym forum ich tekstów ... lecz odmówili ... :-/

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 19-02-2008, 8:06    

Nie chodzi nam o to czy ktoś pozwoli zamieścić swój tekst.Ja nikogo o to prosił nie będę.
Już są na forum ludzie z dużym wieloletnim doświadczeniem rzeźbiarskim również z wykształceniem i wiedzą rzeźbiarską.Mam nadzieję że z czasem dołączą inni którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą za darmo i sami napiszą stosowne i wartościowe teksty.Istnieje prawo cytatu części jakiegoś dzieła ,więc gdyby zaszła konieczność przytoczenia dosłownego treści , możnaby z niego skorzystać ale już jak ktoś bierze się za napisanie postu o czymś co wyczytał może przekazać to własnymi słowami , a to już wolno.

Głównie jednak chodzi o to jak się sprawy mają z zamieszczanymi przez nas zdjęciami , jakie zdjęcia możemy zamieszczać bez obaw a na jakie trzeba uważać .Przeważnie zamieszczane są zdjęcia narzędzi i tutaj musimy zgłębić wiedzę co mówi na to prawo.Czasami może być potrzebne zamieszczenie fotografii jakiegoś słynnego czy przykładowego dzieła nie naszego autorstwa i tu również ta wiedza byłaby potrzebna.
Odpowiedzialność?
Co prawda administracja jest odpowiedzialna za całość forum.Jednak przy rejestracji użytkownik może przeczytać że odpowiada za treść i zawartość postów przez siebie napisanych .Tak więc i użytkownik musi mieć świadomość że publikując swój post jest zań odpowiedzialny.I nie jest to wymysł admina tego forum ,tylko zapis ten przyjęty jest dla każdego forum.
Dlatego proszę wszystkich i dla własnego spokoju zainteresować się tym tematem , jest nas już trochę ,to jak każdy poszpera i napisze tutaj będzie wiadomo co możemy zamieszczać z innych źródeł niż własne.

Boguś :mrgreen:
Taki wpis w stopce umieszczę ,uważam że nie zaszkodzi dziękuję bardzo za podpowiedź i podjęcie tematu na forum , jak wszyscy będziemy wykazywali dbałość o forum i służyli sobie radą ma ono szanse rozwoju i zdobycia pozycji w internecie.
Pozdrawiam :-D

Odpowiedz do tematu