Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja praca z pleneru zimowego w Suchej Beskidzkiej
Autor Wiadomość
gluch
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 11-03-2010, 6:08    Moja praca z pleneru zimowego w Suchej Beskidzkiej

Spontaniczna \ bez rysunku\ kompozycja własna, wysokosci
150 cm,Wykonywana po to by pociągnąć swoim przykładem innych uczestników pleneru
\zaczynaliśmy prace z Zenkiem po kawie o 6.30\
Tytuł : dziewczynka z ptaszkiem.
\miała być skrzypaczka , ale purchawka drzewna
zmodyfikowała plany\ . Korektę pracy zrobił mi
Kazio Lubosz Wielki, ale dla ciekawości innych
sugestii jeszcze jego nie wykonałem ale się z Kaziem zgadzam ,że jest potrzebna. Ja sie nie obrażam , można krytykować do woli ale proszę
o uzasadnienie. Hej

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 11-03-2010, 9:22    

Mietek fajne fotki ale na żywo wygląda lepiej.POZDRAWIAM :-D :-D :-D

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 12-03-2010, 8:03    

Ja również żałuję, że nie mogę zobaczyć prac w realu. Obiecuję sobie, że podczas podróży do rodziny w Więciórce, uda mi się odwiedzić Twoją pracownię.

Klimowski

Wysłany: 12-03-2010, 8:58    

Zachencom Adasiu, polecom tyz inksym by poznali łosobiście tego niesfornego "przemiłego wykolejeńca".
Jego galeria z zawartością to istna " świątynia". Już kiedyś pisałem, że będąc w Jego galerii, w Jego towarzystwie i ta narracja malownicza płynąca z tej "nieokrzesanej postury" to uczta dla ducha.
Mietek choć zdo sie ze pierón szorstki, ale j..a mo, jest to wykolejeniec jak na artyste przystało, ale jest wielki.
Ta paniusia z tym ptoskiem na zdjynciu moze i blado tu wyglondo, ale jezech pewny, ze w realu wszystkie rzeźby Mietka som ło sto procent brylantniejse niz na zdjyncju wypodajom.
Gratulujem udanego pleneru
Niesforny i wykolejony Jondruś :mrgreen: hej!
Mietek, dzięka za znośne traktowanie nasego przedstawiciela Zenka, nooo, w łostatecności łobleci.

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 14-03-2010, 5:36    

Pracy nie mam zamiaru krytykować, ani też oceniać pod żadnym kątem, ale reasumując to co powiedział Jędruś :
Cytat:
Ta paniusia z tym ptoskiem na zdjynciu moze i blado tu wyglondo
ośmielę się coś nie coś napisać. Praca znajduje się ona w Dziale "OBIEKTYWNA OCENA PRAC" - widzę ją na fotce, więc to co widzę, to opiszę. A widzę linie gięte, wstążki faliste, słoje drewna i kilka sękoli. Autor pisze, że jest to dziewczyna z ptaszkiem(sic!) :shock: Noooo powiem szczerze, że ani dziewczyny, ani ptaszka nie widzę, ale skoro autor "dzieła" tak mówi, to tak pewnie jest, tym bardziej, że jest to praca zbiorowa (co potwierdza autor), bo zaczynana z Zenkiem po kawie, a korekty pracy robił Kazio Lubosz Wielki. Nie wiem kto to taki, ale jak robi korekty, to jest pewnie i znaczący, i Wielki. Z czym była kawa i gdzie korekty robiono pewnie się też nie dowiemy, bo praca była spontaniczna i bez rysunku, ale coś musiało być nie tak, skoro korekta była :roll: ;-) Tak więc mnie skromnemu "snycerowi" nic więcej nie pozostaje do powiedzenia jak to, że owszem wstążki, kręcioły i fale mi się podobają bo tworzą nadwiślański klimat, choć klocek we wstępnej fazie swego istnienia mógł być o wiele ciekawszy tym bardziej, że jak zapewnia autor - był on z purchawką i to drzewną co moim zdaniem pewnie nadawało mu swoistego, niepowtarzalnego uroku oraz wyglądu i mogło tak zostać :mrgreen: Mając na uwadze moją abstynencję i nietolerancję na alkohol, jestem pewny że czegoś takiego sam bym nie wykonał.
Pocieszające jest natomiast to, że praca została wykonana jedynie jako przykład do pociągnięcia uczestników pleneru, a nie jako wzór do naśladowania.
Dodam jeszcze, że ci co się dotąd nie wypowiedzieli na temat tej pracy, chyba najszczerzej i najtrafniej ją oceniają :roll:

Oczywiście żartowałem :mrgreen:

Ze snycerskim pozdrowieniem Zdzich

Jazzir
Gość
Wysłany: 14-03-2010, 9:06    

GOTFRYD - nic dodać, nic ująć!

gluch

Wysłany: 14-03-2010, 10:44    

Golfryd , jest mi bardzo przykro , bo jesteś złośliwy i nie grzeczny, i bardzo niekonkretny. Praca ma ci się prawo nie podobać, ale nie rób sobie zemnie kpin.
1.na plenerze ja nie musiałm nic robić , bo jako organizator i szef , pracy innej miałem
bardzo dużo, moje rzezbienie miało na celu mobilizacje innych do pracy
A NIE DO NAŚLADOWANIA

2.druga twoja złośliwość , " praca zbiorowa" zaczynalismy z Zeniem o 6.30
ale każdy robił swoją rzeźbę. Cały plener w tym czasie \18 ludzi\
w najlepsze spało.

3.praca nie jest skończona, właśnie nad nią w spokoju pracuję, wystawiając ją w tej
fazie , liczyłem na jakieś konkretne uwagi a nie złośliwości. Zdjęcia są nie wyrażne
a w rzeżbie czytelne treści nie są najwazniejsze , rzezba to mówiąca forma.

4.O korektę w tej fazie poprosiłem fachowca , zawodowego rzezbiarza, Lubosza
\którego dobrze znasz z Rzezbiarskiej Braci\ nazywam go wielki bo ma ponda 2 metry
i dla mnie jest to wybitny autorytet\ Miał tylko jedną uwagę
i odradzał mi jakiekolwiek zmiany a analizował ją w realu na plenerze.

A ty jazzir popatrz na anioła ze swojej wizytówki, dla mnie to on jest brzydki jak
noc listopadowa

Jazzir
Gość
Wysłany: 14-03-2010, 12:32    

Mieczysławie - nic to. Noce listopadowe mają swój urok tylko trzeba umieć patrzyć. Poza tym jest mój i przeze mnie zrobiony i dawno sprzedany , więc komuś się podobał.

gluch

Wysłany: 14-03-2010, 12:46    

Adamie , goraco zapraszam , ale przedtem zadzwoń, żebym był w domu.
Od 27 kwietnia jestem na plenerze. Poinformuj czy będzie potrzebny no0cleg. Hej

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 14-03-2010, 3:17    

A mnie się anioł Jazzira podoba ....myślę Mieciu że to jednak z Twojej strony (taki typowo Mieciowy off- post).. :mrgreen: :mrgreen:Jeżeli chodzi o ocenę Twojej pracy bo po to ją tutaj umieściłeś to powiem szczerze wiele moich uwag pokrywa się ze spostrzeżeniami Godfryda..............................faktycznie miałeś chyba zbyt mało czasu na doprowadzenie tego do końca............myślę że już wystarczająco nasiąknąłeś energią aby tą prace skończyć i byśmy mogli powiedzieć to jest to...............Mietek jedno jest w tym pocieszające....................................gdyby ktoś wystawił tą pracę anonimowo na forum i zapytał .....czyja to praca myslę że odpowiedź byłaby jedna...właśnie Twoja. Mnie osobiście podobają się inne Twoje prace ale to rzecz gustu. Pozdrawiam Jurek

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 14-03-2010, 5:15    

Każdy z nas kiedyś zaczynał rzeźbić i zaczynał swoją przygodę, a to od masek, a to od Frasobliwego, czy od prac w korze,gdzieś ten początek był.Prace w raz z doświadczeniem i latami pracy, gdzieś ewoluują .Ta widoczna tutaj praca też jest wynikiem takiej drogi.A od czego autor tej pracy, zaczynał swoją przygodę z rzeźbiarstwem? Tego ja nie wiem.Osobiście ta praca mi się nie podoba, z powodu zbyt dużych uproszczeń i powtarzalności z innymi pracami. Ale może o to w tym chodzi autorowi aby jego prace były rozpoznawalne .Jeśli tak to powiem - tak są rozpoznawalne w 98% te dwa procenty zostawiam dla tych którzy mogliby ich nie skojarzyć z autorem.
Osobiście bardziej mi się podobają praca np.Kapliczka Różańcowa ,Grajek lub Janiołek.

gluch

Wysłany: 14-03-2010, 7:46    

To jest forum , i każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, byle szczerze i bez
niepotrzebnej złośliwości. Oczywiście , że prace mogą się jednym podobać a drugim nie,
to przecież normalne i tak być nawet powinno.
Ja dorobiłem sie swojego stylu, \ nie grzebie po internecie i nie małpuje innych\
Jaki jest taki jest, i będę go rozwikłał jeżeli ta zabawa w rzeźbienie mi się nie znudzi

Ta konkretna praca jest trakcie kończenia, i obiecuje ją bardzo dokładnie
zaprezentować jak uznam , że jest gotowa. Wystawienie jej w tym stadium
miało na celu pozyskanie jakiś konkretnych rad, innego punktu widzenia, niż mój.
Eksperyment się nie udał.

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-03-2010, 9:45    

Byłem u Mietka ,Widziałem tą rzeźbę w realu wygląda całkiem inaczej , niż na zdjęciu .

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-03-2010, 10:39    

Ta rzeźba pt. DZIEWCZYNKA Z PTASZKIEM jest wykonana wyłącznie przez Mietka wszelkie insynuacje są nie prawdziwe .Może Mietek jest szorstki w ocenach ale konkretny,uczciwy i mówi co on by zmienił co mu się nie podoba i to są jego oceny ,każdy się może nie zgodzić z tym co pisze, ale mądrość podpowiada żeby się nad tym zastanowić .Myślę sobie że nie można tak traktować ludzi którzy próbują nam przedstawić swój punkt widzenia.Odpowiedziałem w ten sposób dlatego że w pewnym poście padło moje imię.POZDRAWIAM!!! :-D :-D :-D

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 22-03-2010, 11:44    

Żeby rozładować atmosferę a jeszcze lepiej, zakończyć ten temat, napiszę humorystycznie (i niezgodnie z prawdą), że Mietek wzorował się na tym zdjęciu:

www.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/URL]

Zdjęcie "Dziewczyna z ptaszkiem" nie jest mojego autorstwa. Ściągnięte z internetu.

Dariusz Zawadka 
aktywny forumowicz

Imię: Darek
Nazwisko: Zawadka

Wysłany: 23-03-2010, 12:59    

Jak Cię interesuje inny punkt widzenia, to przedstawię swój. Tak na szybko wyczyściłem tylko to co mi przeszkadzało. Może Ci się przyda.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tu było zdjęcie. Zostało usunięte przez autora postu po przeczytaniu tekstu "gluch":
"...Proszę go też o skasowanie tych swoich zdjęć bo to jest
przekomponowanie pracy, mieszanie kompozycji. Praca ma mu się prawo nie podobać
ale nie może jej zmieniać na swój gust. Ja w każdym razie tego sobie nie życzę. "

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To też eksperyment.

Pozdrawiam.

Jazzir
Gość
Wysłany: 23-03-2010, 2:02    

Zeno, ty piszesz tak od siebie i z siebie, oby? Czy jak? Oczywiście nie musisz "odpisywać". Dobrej Nocy!. Idę w końcu spać. Pa,pa!

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-03-2010, 6:46    

Witam!!!zanim zaczniecie się śmiać spójrzcie najpierw na swój dorobek .To co wy tutaj wyprawiacie to zakrawana jakąś farsę albo traktujemy się poważnie albo będziemy się wyśmiewać z siebie!!! :evil: :evil: :evil: POZDRAWIAM

Klimowski

Wysłany: 23-03-2010, 7:42    

spoko Zenku! zapewniam Cię, że tak nie jest.
Proponuję bierz z każdej z wypowiedzi tylko to, co uważasz za mądre, resztę bierz za żart lub tylko kropkę nad "i" z podtekstem kabaretowo - polityczno - erotycznym. Zapewniam Cię, że samo "i" jest tu na swoim miejscu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: POZDRAWIAM
Mietek się nie obrazi :roll: On nie o takie rzeczy się obraża, On to lubi :mrgreen:

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 23-03-2010, 11:02    

Tak mi się bardziej podoba Darku............................ tylko Mietek haaaamuuuuuuj z pretensjami.....Myślę że to fajna i ciekawa interpretacja Darka. Nie martw się praca nadal będzie Twoja według Twojego pomysłu absolutnie nie kalkowa i nie sugeruj się Darkiem. No to teraz dopiero będzie ciekawy efekt końcowy. pozdrawiam Jurek ;-) ;-)

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-03-2010, 1:15    

witam!!! Panowie proszę przeczytać regulamin chyba obowiązuje wszystkich :idea: bo jeżeli nie wszystkich to proszę podać listę do publicznej wiadomości ;-) pozdrawiam

Dariusz Zawadka 
aktywny forumowicz

Imię: Darek
Nazwisko: Zawadka

Wysłany: 23-03-2010, 7:58    

To co ja pokazałem to nie ma się bardziej podobać, to tylko inny punkt widzenia o który prosił autor pracy.
A, że wolę przemawiać obrazami...
Miałem przesłać to na PW ale jakoś zdjęcie nie chciało przejść więc zaryzykowałem tu.
Czyżby i mój eksperyment się nie udał?

Pozdrawiam.

gluch

Wysłany: 24-03-2010, 10:52    

Mam nadzieje , że prace w tym tygodniu skończę, to ją dokładnie obfotografuję, żebyście mogli się na niej wyżyć. Trochę mi się nie podoba zabawa Zawadki i tworzenie fikcji. Proszę żeby w przyszłości obrabiał i poprawiał swoje prace, o ile wróci mu talent , czego
mu serdecznie życzę . Proszę go też o skasowanie tych swoich zdjęć bo to jest
przekomponowanie pracy, mieszanie kompozycji. Praca ma mu się prawo nie podobać
ale nie może jej zmieniać na swój gust. Ja w każdym razie tego sobie nie życzę.
Pozdrawiam wszystkich oceniaczy i proszę o trochę cierpliwości .Hej

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 24-03-2010, 6:56    

Nie widzę niczego nagannego w działaniu i zdjęciach Darka,po prostu pokazał wizualnie jak on widzi tą pracę i co by w niej zmienił,nie widzę powodu do pretensji że zamiast potoku słów użył zdjęcia,nic nikomu tym nie przekomponował,tylko za pomocą obróbki grafiki po prostu przedstawił swoje zdanie krytyczne.

Jeśli ktoś nie chce być krytykowanym i nie chce wiedzieć jak jego prace widzą inni niech zaznaczy pod zdjęciem że krytyka ma być tylko pozytywna,czyli pochwalna.Jeśli zajdzie potrzeba utworzę stosowny dział właśnie o nazwie "Pochwalna "krytyka" prac" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gluch

Wysłany: 24-03-2010, 8:19    

Jego Wysokość , administratorze, ty nie myl POJĘĆ krytyki a przerabiania prac. Jak ci to pasuje to wstaw swoje, a my będziemy je obrabiać po swojemu, zastanów się co piszesz, a taki dział to zrób sobie pod siebie. Zamiast tak pisać to KRYTYKUJ
, tylko już nie wiesz co , czy moje zdięcia czy jego. PRACA na jego zdieciach TO NIE MOJA PRACA, opamietaj się. W tym dziale NIE ODPOWIADAMY NA PYTANIE
jak zrobiłbyś taką pracę, TYLKO MAMY SIE o NIEJ WYPOWIEDZIEC.
Cała ta zabawa zaczyna mnie................. Hej

czarnykot 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-03-2010, 9:25    

Przyznam że przedstawianie swojego punktu widzenia cudzej rzeźby za pośrednictwem przedstawiania przerobionych zdjęć tej rzeźby to już przesada. Tu chodziło raczej o słowa a nie o przeróbki zdjęcia. Jeśli komuś nie podoba się przerabianie zdjęć rzeźby to nie znaczy że nie chce w ogóle negatywnej krytyki a tylko pozytywną :) w ogóle skąd taka teoria w poście admina? Totalnie mnie to załamało:) To była ta obiektywna ocena?:)
Wszystko kręci się tu wokół urażonych dum, zaczepek, prowokacji... a gdzie powaga?:)

Jazzir
Gość
Wysłany: 24-03-2010, 9:56    

Darku, Darku prędkiś . Oj,oj! Chciałeś dobrze, wyszło inaczej. Mogło to jednak, co ja mówię , to uraziło Mieczysława, fakt. Ale czy z drugiej strony, ta sugestia jest niecenna - Mieczysławie. Przecież piłą Ci tego nie nacią. No chyba że Darek wyprzedził Twe zamiary? Darku, napisz coś.

Odpowiedz do tematu