{ Zobacz temat - Propozycja pleneru

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Plenery - Propozycja pleneru

anuskauno - 01-06-2010, 1:58
Temat postu: Propozycja pleneru
Kochani. Przepraszam, że tak dopiero niedawno do Was dołączyłam i zaczynam się szarogęsić ale przyszedł mi do głowy pomysł w sprawie pomocy dla powodzian. Jak możemy pomóc my?
Co potrafimy? W miejscowościach zalanych przez wodę jest wiele przedszkoli, szkół, ośrodków zdrowia czy domów kultury które ucierpiały. Zalane miejscowości będą dochodziły do siebie wiele miesięcy może lat. Może moglibyśmy dowiedzieć się gdzie można by stworzyć taką ostoję dla dzieci i młodzieży w jednym lub kilku miejscach, zebrać się. Widzę, że na naszym forum są osoby które nie tylko rzeźbią ale i malują. Możemy za własne pieniądze pojechać na miejsce, przeprowadzić jakieś zajęcia z dziećmi by oderwać je od smutnej rzeczywistości. Możemy pomóc odremontować miejsce lub miejsca w których się spotykają, ozdobić je naszymi malunkami i rzeźbami by wnieść w ich życie iskierkę radości.
Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne pomysły? Może zebrać ileś naszych prac i przekazać jakiejś organizacji do której mamy zaufanie na licytację?

[ Dodano: Wto 01 Cze, 10 20:32 ]
Przeczytałam parę postów z tematu "Jak załapać się na plener" i już wiem, że strzeliłam gafę.
Ale bardzo proszę o wybaczenie. To była myśl, która przeleciała mi jak iskra przez głowę.
Gdy w danym wypadku nie mam możliwości pomóc komuś finansowo na tyle na ile bym chciała szukam innych sposobów. Dlatego czasem dekoruję jakiś ośrodek zdrowia, salę przedszkolną, daję obraz na aukcję itp. Dzięki wspólnej pracy z grupką dzieci i ich rodzicami robieniu szopek, aniołków udało nam się zebrać pieniądze na ich wyjazd do Rzymu na rocznicę śmierci Ojca Świętego. Widzę, po przeczytaniu wielu postów, że moja propozycja była nie na miejscu.

Anonymous - 01-06-2010, 9:59

Twoja propozycja jest na miejscu, choć ja byłbym za zebraniem-zdeklarowaniem choćby "miniprac" każdego z nas, zamiast uczestnictwa w plenerze.
Ja myślę, że każdy z nas może dać najmniejszej wartości rzeźbę czy "obrazek" by udowodnić że Twoja propozycja "jest na miejscu".
Ktoś, może nasi "zieloni" odpowiednio mogliby nagłośnić licytację zebranych naszych prac (pokażemy zdjęcia tych prac) które prześlemy pod adres "dobroczyńcy"- uczestnika ewentualnej licytacji naszych prac.
Będzie to dobry uczynek i zarazem reklama dla naszego Forum i każdego z osobna.
Pomysł dobry ;-) Pozdro i sam zachyncom, hej!
Cekom na innych opinie, nie strusiować mi tu!!! ino sie wypowiadać!

zyga - 01-06-2010, 10:19

Pomysł pomocy powodzianom bardzo szlachetny!!!
Nie mam w tej chwili koncepcji jak rozwiązać to logistycznie. Może ktoś wie, jak zorganizować by taką licytację?
Może pod skrzydłami jakiego Domu (Ośrodka) Kultury?
Andrzeju, może Mietek coś podpowie. Masz z Nim kontakt?

<Anuskauno> , masz u mnie "plus"

malgorzata - 02-06-2010, 5:27

Mnie Twój pomysł bardzo się podoba. Chętnie podaruję jakąś pracę na aukcję. Nie bardzo wiem jak to można zorganizować.... Może Adam w galerii , w Starej Kamienicy ?...
Krzysztof - 02-06-2010, 6:03

Na aukcję dołożę coś chętnie, plener byłby fajny, ale proza życia (rodzina, praca, kasa), bez powodzi ciężko utrzymać się w tym kraju na powierzchni. W każdym razie jak będzie konkretny adres z przyjemnością coś wyślę :-D
Zeno_St - 02-06-2010, 7:27

Witam i pozdrawiam Hej ! Nie chowam głowy w piasek(jak sugeruje Andrzej ) i jeżeli będzie jakaś zbiórka to na pewno tam będę w postaci jakiejś pracy . :-D :-D :-D
Morima - 03-06-2010, 8:08

Moje prace raczej do wykończenia, ale chętnie mogę pomóc w sprawach organizacyjnych. Przede wszystkim, gdyby miała to być licytacja prac, trzeba ustalić miejsce..a może każdy popytałby w swoim mieście ? U mnie wprawdzie pipidówa, ale działa Dom Kultury, a nawet dwa. Pomysł takiej pomocy jest świetny, ale trzeba ustalić konkrety, czyli..co, gdzie i jak!
anuskauno - 05-06-2010, 6:45
Temat postu: Mieszkam na terenie gminy Wiązowna
Na moim terenie mieszka pani Małgorzata Żak prezes fundacji Polsat i jednocześnie małżonką pana Soloża współwłaściciela Polsatu. Jest to osoba o bardzo dużej wrażliwości i sercu. Na terenie naszej gminy w ostatnim czasie odnowiła oraz przekazała do użytku społeczności dom w Radiówku na potrzeby niepełnosprawnych, GOPS -u, pomogła w odnowieniu biblioteki w Gliniance i w Duchnowie zakupiła sprzęty na plac zabaw. Jeżeli dostanę od Państwa wyraźny sygnał, że jest ileś osób, które deklarują przekazanie prac na aukcję, skontaktuję się z przewodniczącą naszej gminy p. Magdą Łukomską lub z panem Wójtem i poproszę by skontaktowali się z p. Małgorzatą. Myślę, że nie odmówi pomocy i pośrednictwa. Mogę też porozmawiać z naszą dyrektor GOK ( Gminnego Ośrodka Kultury) choć myślę, że nie ma takich znajomości jak nasz Wójt.
Na terenie naszej gminy za 3 tygodnie będzie 200 lecie obchodzone. Chcemy w tym czasie zorganizować aukcję prac miejscowych artystów na rzecz powodzian, ale Państwu tego nie polecam z bardzo prostej przyczyny. Na terenie naszej gminy mieszka wiele osób, które posiadają odpowiednie środki finansowe, ale na imprezy w rodzaju dni gminy raczej nie chadzają. Myślę, że p. Żak może nam pomóc i również wskazać odpowiednią formę miejsce i czas na zorganizowanie takiej licytacji. ( czy było by to na stronie naszego forum, czy Polsat by się w tą akcję włączył, a może allegro)
Co państwo myślicie o mojej propozycji?
Pozdrawiam

FREDEK - 05-06-2010, 9:46

witam , myślę że to bardzo dobry pomysł . Jeżeli taka licytacja mogła by się odbyć to ja na pewno się na to piszę i bardzo chętnie coś wystrugam , myślę że wielu innych artystów również się tutaj podpisze. Pozdrawiam.
arabski - 06-06-2010, 10:55
Temat postu: Pomysł-licytacja na rzecz powodzian
Pomysł jak najbardziej na miejscu. Chętnie dołożę jakąś rzeźbkę na ten cel.
skoya - 15-06-2010, 10:27

jestem za ;-) ;-)
szaman - 15-06-2010, 1:56
Temat postu: Dołóżmy kawałek " drewienka"
I ja z wielka przyjemnością się dorzucę, jeśli będzie to finansowo to tez ,a i prześlę również jakąś moją rzeźbę.
Sam drżałem czy mi woda działki nie zaleje ,a co tu mówić jak ludzie potracili cały dobytek życiowe , a i dzieciarnia skotłowana i oczekuje pomocy.
Jestem za;

piotr1978-78-78 - 18-06-2010, 10:34

ma się rozumieć.....
anuskauno - 04-07-2010, 10:48

W dniach od 8 do 17 lipca w Szczyrku odbędzie się otwarty plener rzeźbiarski.
Komisarzem pleneru będzie Janusz Wędzicha, a w imprezie weźmie udział 6 artystów-rzeźbiarzy: Jan Czupryniak (Tuchola), Marek Czekalski i Marek Góral (Tychy) i Jerzy Salachna (Bystra). Podczas pleneru Michał Pawlik, rzeźbiarz ze Szczyrku, wyrzeźbi Św. Nepomucena – patrona powodzian. Rzeźba zostanie podarowana powodzianom z Czechowic-Dziedzic – będzie to zapowiedź charytatywnego pleneru rzeźbiarskiego „Rzeźbiarze Powodzianom”, który odbędzie się w sierpniu w Bielsku Białej na terenie CH Gemini.
(Takie informacje znalazłam w internecie. Co Państwo o tym myślicie?)