{ Zobacz temat - Plenery

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Plenery - Plenery

Anonymous - 13-08-2009, 9:45

ależ Januszku, to nie Twoja wina, wszyscy dobrze o tym wiemy. Ja też myślę, że forum musi żyć, nie zawsze restrykcyjnie trzymając się "tematu" i tylko danego "tematu". Jesli chodzi o złośliwości, to zawsze proponuję ująć je w żart, tak by dać do zrozumienia a nie opluwać, a przede wszystkim trzymać się jednej z zasad by nie kopać leżącego. Zatem wowo wracaj i to natychmiast !! nie poddawaj się! ja Cię naprawdę polubiłem!!
zdjęcie w Twoim profilu było OK!
Przyznam Ci się że też miałem na tym forum podobne "nieścisłości" ale wszystko wróciło do normy, bo prowda i tylko prowda... zawse wychodzi na wiyrch.
Nie zapominajmy: RZEŹBIENIE UCZY POKORY! i to, ze nojlepso jest Tatra Mocno...
HEJ!

mieto - 13-08-2009, 9:52

aż przeczytałem wszystkie posty wowo- nie znalazłem tam niczego, co mogłoby usprawiedliwiać jego decyzję o odejściu.fakt,że nie z każdym możemy dojść do porozumienia nie powinien być czynnikiem decydującym w podejmowaniu takich decyzji.
PS
jedni mają problem z głową,inni problem ze szczerością,jeszcze inni są spięci a inni piją.
wowo zostań na tym forum.

Anonymous - 13-08-2009, 10:01

Janusz, nie przejmuj się, Wowo od nas nie odejdzie , bo bez nas nie mozna życ. Gdy odejdzie to tak to pójdzie na moje konto, Rudi oto zadba, to nasz najlepszy dyplomata.
\na plenerze w Zgierzu mówię do Mundka, zadzwoń do Rudiego bo mi pisał że do nas
przyjedzie bo chce z Tobą porozmawiać, Mundek nato zadzwoń Ty bo mnie pisał ,że przyjedzie bo chce z Tobą porozmawiać. W rezultacie oba nie zadzwonilismy\

Drodzy koledzy odniosłem takie wrazenie że co niektórzy traktują nas, mnie
i Mieto; Wojtkowskiego za mistrzów lub coś podobnego. Jest to miłe ale mnie
to napewno nie dotyczy, bo ja z rzezby nie żyję w przeciwieństwie do Mieta i do innych
kolegów którzy muszą tak robić żeby byli kupowani. To są mistrzowie życia
i sztuki. Ja na szczęście nic nie muszę, mam porzadną emeryturę pożarniczą i moge
sie bawić w rzezbiarza bez wzgledu na konsekwencje tego co zrobię. \mimo to też
zawsze sie staram\ Dlatego proszę co niektórych by nie określali mnie tak wzniosłymi słowani. Mogę być tow. Gluch , bo jedyna uczelnią którą skończyłem to
Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu i |Leninizmu Myślę , że to dla tego Mieto mnie nie lubi.

Na swoją twórczość patrzcie z szacunkiem i nie miejcie żadnych kompleksów
\w sztuce 1 + 1 nie równa się 2 \ i jeżeli coś robicie z serca czy potrzeby
duszy to to na pewno samo się obroni , bo sztuka to mowa duszy
czyli coś nie do ogarnięcia rozumem. Nie piszcie , ja mały , czy szaraczek,
bo to jest przygniatanie samego siebie. Nie wzorujcie sie na innych
bo to tylko wyzwala kompleksy.

Cieszę się że w niedziele poznam na plenerze u KOSSAKOW ,
w realu Jedrusia Klimowskiego którego , dzieki temu forum bardzo szanuję'
i uwazam za niezwykłą osobowość. A wyczucie to ja mam bo się sprawdziło
w wypadku Morinki \pozdrawiam\ i \Zygi\ też pozdrawiam. Hej

Anonymous - 13-08-2009, 10:33

W niedziele ło dwanostej w połednie przychodze z koscioła, reśta dnia rezerwujem dlo Ciebie i Twojej świty- łocywiście jeześ u mnie z kierowcą łobowiązkowo, bo mom świyzy bimberek z łowoców ( winogrono modre z węgierkom) i winko z moiczków(przednie- roboty mojij Dorotki, cyli specjalność roku) a jutro na konto Twojego przyjazdu stawiom na piec bimber z moiczków- NIEBO W GYMBIE!!!!
Morima - 13-08-2009, 11:00

Klimoś..a musiesz tak nerwować innych ??? co to smakiem się łobywają i Jondrusia łosobiście nie poznowają ?????
Alem i tak sobie słowo dała, że kiedyś Ciebie kole tego Cieszyna najadę :-P Hej !

mieto - 13-08-2009, 11:14

Mieczysławie Głuchu,prosiłem Cię kilka razy,byś nie używał wobec mnie słowa "mistrz".Proszę jeszcze raz.
Nie napisałem nigdzie,że Cię nie lubię-nie lubię natomiast pewnych zachowań niezależnie od tego,czy ich autorem jest absolwent ASP, WUML-u czy podstawówki.Jak widać w tej dyskusji-wykształcenie nie determinuje wszystkiego i do końca.Świetnie,że imprezy malarskie aktualnie przez Ciebie organizowane cieszą się dobrą opinią ludzi z którymi współpracujesz.Niestety, nie wpłyną one na wrażenia,które z kontaktów z Tobą wyniosłem ja.I to mi też,między innymi,sprawia przykrość.

kwasniakos - 14-08-2009, 6:17

Faktem jest że w temacie tym jest trochę burzowo,może to wpływ stanu letniej pogody? Zauważam jednak jakby spadek ilości wyładowań atmosferycznych.Jak pisze Darek "takie dyskusje są potrzebne",choćby dla poznania ludzi,ale też dla poznania różnorodności poglądów i przemyśleń z którymi nie zawsze się zgadzamy.Ważne jest by w takich rozmowach nie dochodziło do obrażania innych osób i ich uczuć,tak by forum nie było miejscem waśni które mogą przenieść się do Świata realnego.

Do "wowo" ,chyba nie muszę Ci tego tłumaczyć że przyczyna rodzi skutek i że przeważnie pierwsze rodzi drugie i.......... dziesiąte.
Na swoje posty otrzymałeś takie a nie inne odpowiedzi,różne od poszczególnych osób,co jest normalne każdy postrzega i czuję inaczej choć bywa i zgodność.
Dziwi mnie Twoja prośba o usunięcie,to tak jakbyś chciał uciec i wymazać to co napisałeś czy powiedziałeś,jakbyś chciał uciec od przeszłości,ona zaś jest ciągle za nami dobrze gdy potrafimy potraktować ją z przymrużeniem ok a,a jeszcze lepiej gdy wyciągniemy z niej wnioski na przyszłość.
Twoje odejście w tym stylu jakby nie patrzeć według mnie to takie "strusiowanie" chowanie głowy w piasek,(choć wbrew przysłowiu struś głowy w piasku nie chowa )by nie powiedzieć tchórzostwo.Gdy pisze się do innych o innych,należy się spodziewać że oni napiszą do nas i o nas,że nas ocenią mniej lub bardziej trafnie,wbrew naszemu osądowi o nas samych.
Działanie pod wpływem emocji,zdenerwowania,chwili nie jest rzeczą dobrą,a na pewno już nie na forum w dyskusjach pisanych.
To też ja tymczasem Twojego konta nie likwiduję,chyba że przedstawisz mi dokładniej swoje racje,ale to już przez prywatną wiadomość.

Przy okazji odnośnie "awatarów",jak widzicie większość aktywnych biorących udział w dyskusjach,wstawiło swoje zdjęcia do profilu,tych co nie wstawili uważam też trochę za takich "strusiów".Skoro piszemy tutaj o tym kim jesteśmy co robimy,jacy jesteśmy-to trochę wynika z naszych wypowiedzi nie wstydźmy się swoich "masek" każdy jest jaki jest i dobrze,przynajmniej jest kolorowo.Osobiście gdy widzę zdjęcie osoby której odpowiadam,czy pytam na forum,to czuję taką namiastkę bezpośredniego kontaktu,gdy brak zdjęcia jest jakaś pustka,wtedy nie za bardzo chce się rzucać słowa w pustkę :-D
Dlatego "Klimosiu" Januszu i wszyscy inni pokażcie swoje buźki wzorem tych którzy to zrobili,nie bądźcie "pustką" nie będę przecież wprowadzał jakiś restrykcji w celu wymuszenia,bo przemoc rodzi przemoc a przynajmniej wyzwala opór-tym bardziej że każdy ma własną wolę i pewno przymuszanie na nic by się zdało.Przemyślcie proszę moją prośbę.(To tak trochę nie w temacie ale piszę tutaj,bo w tej chwili jest to najbardziej odwiedzane miejsce)

Anonymous - 14-08-2009, 10:25

Z taką pewną nieśmiałością chciałbym wrócić do postawionego przeze mnie tematu w tym forum. :mrgreen:
Jak się załapać na fajny plener?
Bo z tego pleneru Mietka Głucha w Wiekopolsce chyba ktoś mnie wygryzł hehe ;-) Za bardzo się Mietek chwalił nim na forum :-D

Pozdrawiam wszystkich którzy kochają RZEŹBE. :-D

mieto - 14-08-2009, 11:00

i w ten sposób wróciliśmy do punktu wyjścia.
na Forum jest rubryczka WITAJ-kilka słów o sobie i swojej pasji.

Morima - 14-08-2009, 1:17

Popieram Mieta :-D Nie tylko my, ale i ci, co "przelotem" tu zaglądają, będą mieli okazję Ciebie poznać. Również Twoje prace..które możesz na początek zaprezentować w "Dziale prezentacji" :mrgreen:
Podejrzewam, że żaden organizator pleneru nie zaprosi w ciemno kogoś, kogo prac nie zna.
Nie wiem, czy jest to regułą..ale miałam oakzję porozmawiać na plenerze z malarzami i rzeźbiarzami..i coś w tym chyba jest.

kwasniakos - 14-08-2009, 2:52

No Benjuszu,wyjaśniałem Ci chyba jakie są zasady na tym forum.
_1.Dział "Witaj"
_2.Udział w tematach,jak wspomniała Marysia również prezentacja prac w dziale prezentacji.
_3.Pytania,dyskusje,nawiązywanie kontaktów i przez forum i wiadomości prywatne do uczestnikow-jeśli zechcą odpowiedzieć(decyzja przecież należy do nich).
Przez nie stosowanie się do przyjętych tutaj zasat,tworzy śię również bałagan i niepotrzebne rozmowy.Wyżej napisałem nikt nie lubi rzucać słów na wiatr,ani też w pustkę,proszę zastanów się nad tym.W końcu to Ty wchodzisz na forum w grupę ludzi więc to Ty właśnie powinieneś się konkretnie przedstawić,dać odrobinę poznać,a dopiero później oczekiwać odpowiedzi,pomocy no i w końcowym efekcie być może szacunku od forumowej społeczności,pod warunkiem że Ci na tym zależy.Jeżeli nie,próżne trudy.

Anonymous - 14-08-2009, 9:11

Prawdę mówiąc, to wcześniej chciałem się zaprezentować na tym "forum rzeźbiarzy" itd. ale jak przeczytałem te wypowiedzi między Wami (Mistrzami) to mnie po prostu zmroziło. Brrr...
Delikatni i drażliwi na swoim punkcie jak porcelana... więc dałem sobie czas na przekonanie się do niego i się nie przekonałem :-/

Powiem tak. Rzeźba w drewnie to moja pasja i zabawa i może niech tak zostanie. A to forum niestety (tu szczery żal) wcale mi sie nie podoba. Więc nie bede marnował sobie i komuś czasu.
Biorę dłuto w dłoń i bede sobie samotnie dłubał dalej. :lol: Pozdrawiam Wszystkich i żegnam :-|

Anonymous - 14-08-2009, 9:34

Morinko , przyjedz tam do nas na wernisaż , z zaproszenia wynikało ,że z rezerwacją miejsca nie ma zadnego problemu. Ja tam jestem pierwszy raz, ale myślę ,że taka
trzydniówka jak u mnie, na pewno dobrze Ci zrobi. Tym bardziej że będą tam sami
rzeżbiarze co przy Twej urodzie, komunikatywności, kobiecości i tego ...coś..... może
wpłynąć na wartość i jakość powstałych prac.. To z kolei da fundacji podstawę do
traktowania Ciebie jako goscia specjalnego ze wszystkimi tego konsekwencjami, ja się już oto postaram a Jedrus napewno mi pomoże. Takiemu duetowi nikt nie odmówi. Hej i do
zobaczenia

Anonymous - 14-08-2009, 9:39

Stasiu jo struś?! jo górol z dziadów z Podhala z urodzenio Lach - a co Zagórzanin (Beskid Wyspowy) a z łaski mojij Dorotki Beskidzki Ślonzok, zaś zodyn australiolandzki zwiyrz dwunożny z gólwą zakopanom w łajnie cy piosku (szutrze) i kuprem w lufcie - temu ulegom Ci Stasiu i namowiom innych by "nie ściemniali" jak np. Benjusz w swoim profilu ( nieczytelne- nie do odszyfrowania zdjęcie) ale "maksymalnie" swoje wdzięki ujawnili- tylko bez erotycznych "zacięć" proszę!
Benjuszu wybacz, że ciągnem nie tematycnie w Twoim temacie, ale chcem dodać ze temu do tej pory mój profil był bez mojej podobizny, boch nie chcioł wylenkać do końca wszystkich mojom "łosobom" bo zdało mi sie ze i tak zbyt wielkim łopcionzeniem psychicznym dlo nasej braci rzeźbiarski bydzie moja nienojmondrzejszo godka, a wstawiać moje zdjęcie (wiadome ze kazde jest powalające) to dodatkowe rozśmiyszanie do łez bliżniego i zbyt wielkie znyncanie sie nad współforumowiczem i przez to katowanim innych bez powodu.
Zatym Stasiu, Twoim nawoływanim- apelem całom odpowiedzialność bieres na siebie!! Chciołbym innych tys namówić do apelu Stasia i dodać jeszcze tematycznie, czy też nawiązać do ostatnich wypowiedzi że warto sie przedstawć blizy Benjuszu, a moze i m.in. rozjaśnić zdjęcie w swoim profilu (zaś dlo innych wstawić zdjęcie) BO OD CZASU (TRZY GODZINY) JAK JO WSTAWIŁ ZDJĘCIE , TO DOSTOŁECH AŻ TRZY ZAPROSYNIA NA PLENERY!! Benjusz i to b.poważne!
Marysiu zadzwoń przed wyjazdem!! co bych włączył pustom lodówkem albo upiyk ciasto ( cytając to w pełnej powadze, licem tu na Twojom poetyckom żartobliwość)

Anonymous - 14-08-2009, 10:07

Koledzy Beniusz ma bardzo duzo racji i jest faktycznie dobrym i zdolnym rzezbiarzem.
To moja ocena ale on przesłał mi swoje prace \ te ponad dwa metry\ i widać
w nich jego indywidualnośc , osobowość i że robi coś od siebie. Według mnie to
bardzo zdolny i skromny człowiek który może uważa że czas jego publicznej prezentacji jeszcze nie nadszedł. Jest konkretny , tak jak ja, i nawet sie nie dziwię ,że tak zareagował
na odpowiedz na swoje bardzo czytelne pytanie. Wowo mimo ,że tak długo tutaj
funkcjonuje też sie nie zaprezentował a sam mistrz Mieto broni jego pijackich bełkotów. Benio jestem Tobą bo jesteś prawdziwy i szczery a jest to cięzka przypadłość.
Mówią " prawda w oczy kole" Bez obrazy wszystkich

mieto - 15-08-2009, 8:26

Mieczysławie Głuchu, po raz kolejny Cię proszę, nie używaj wobec mnie słowa mistrz.
Jesteś nachalny z tym swoim wypowiadaniem się za innych.

Morima - 15-08-2009, 8:48

JONDRUŚ ..gembe masz fajno i łuśmiech scery, więc nie ma co dziwować się, ze łod razu zapraszają Cię na plenery :mrgreen:
Telefona Twoje syćkie w necie wyszperaam i zapisałam :-P Jak w razie zadrinkuję, to lodówke załonc, jeno nie pustą bo prądu szkoda, najlepiej z taterkami..jako że naijlepeij smakuje mocno schłodzona. :-P A ze ciastem jest tak..jak upiycesz ( tylko mało kaloryczne bo o linię tzw.dbam ) tyz dobrze. Jak nie upiycesz..to łodpadnie mi problem kalorii, więc tyz dobrze.

Mietek...ja bardzo chętnie na ten wernisaż bym się wybrała, ale nie wiem, full rzeźbiarzy a ja sama :shock: Z drugiej strony, chyba się zbiega wszystko w jednym czasie, czyli wernisaż poplenerowy i mój wyjazd na Słowację weekendowy. Już zaklapnęłam chatę u naszego Jozefka wesołego, a i przy tym bardzom ciekawa poznać jego samego :mrgreen:
Niemniej "wyskok" łikendowy w stronę pleneru i Jondrusia mam na uwadze :mrgreen:

Benjusz i Wowo..chłopaki, większość z nas ściera się tu słowami, ale nie uważam, że jest to powód do natychmiastowego stąd zwiewania. Różne natury i różne charaktery..więc dużo nie trzeba do jakiejś zadymy. Szkoda..Wowo, jesteś już tu długo z nami, a Benjusz ? nawet nie zdążyłeś dokładniej zapoznać się z nami.
Wszystkim pozdróweczka :mrgreen:

Anonymous - 15-08-2009, 9:51

Zegnam wszystkich na dwa tygodnie \trasa plenerowa, zapraszam na wernisaże
Górki Wielkie , 22 , Gogołow 30 / Prosze w tym czasie traktować mnie łagodnie
bo nie bedę sie mógł bronić. Beniuszu, Ciebie nikt nie wygryzł bo na liście nie byłes
Rzeżby które mi przesłałeś są dobre i są podstawa do zakwalifikowania Cię na kazdy
plener a przedewszystkim plener rzeżby z pierwiastkimi ludowości. Płatnicy tego
pleneru preferują rzeżbę tradycyjna to po pierwsze, po drugie , zgłosiło mi sie
chętnych paru kolegów których znam z tras plenerowych gdzie mam pewność
że nie będzie niespodzianek \ jestem niedługo w internecie ale coraz bardziej jestem nim
rozczarowany\ po trzecie, było do obsadzenia 6 miejsc dla rzezby w tym 4 dla polaków
i 2 dla zagranicy żeby plener miał charakter miedzynarodowy. Tak ,że , Benio bez urazy.
Mysle też, że możesz z podniesioną głową pokazać te swoje prace na naszym forum
i na pewno będą ciepło przyjęte. Mieto , rozejm , jak będzie nudno to coś
wymyślimy. Hej

mieto - 15-08-2009, 10:23

no to sukcesów Artystycznych (i innych)
hej !

kwasniakos - 15-08-2009, 10:32

Jędrek,jest dobrze,Twoja gęba rzeczywiście wywołuje u mnie radość i uśmiech a nawet śmiech i właśnie o to chodzi by dawać innym radość a nie zgryzotę. :lol: :lol: :lol:

Co do Benjusza nie miałem swoim pisaniem najmniejszego zamiaru odstręczać go od forum, a tylko uzmysłowić mu zasady według których tutaj postępujemy.Dzwoniąc do kogoś przedstawiamy się,wchodząc w grono nieznajomych zgromadzonych na przyjęciu u kolegi,również wydaje mi się że wejście w grupę forum wymaga jednak minimum informacji o sobie,chociażby z szacunku dla jego uczestników,co niema związku z jakimkolwiek "kadzeniem"sobie
Skoro jednak Benjusz ma takie a nie inne zdanie o forum,wolno mu bywa jednak że przy bliższym poznaniu rzeczy okazują się inne od pierwszych wrażeń,jak w maszynie kółka muszą sie dotrzeć by mogły działać z pełną wydajnością.

To też Benjuszu,bez pośpiechu i pochopnych decyzji,Forum jest społeczne otwarte dla każdego kto kocha sztukę i piękno,również to nieodkryte w drugim człowieku,każdy z uczestników może również mieć wpływ na kształt i wygląd forum,wpływając na to rzeczową dyskusją,propozycjami zmian..,oczywiście jeśli u zna go za swoje i będzie zależało mu na jego rozwoju.Rzeczą pewną jest że nie dogodzi się wszystkim i nie moja w tym rola,forum tworzycie WY WSZYSCY UŻYTKOWNICY ja tylko w miarę możliwości dbam o jego sprawne techniczne działanie.

Pogodzili się? SUPER :lol: :lol: :lol: :lol:

Janusz Frihauf - 15-08-2009, 12:53

I ja od dzisiaj nie będę strusiem,choć moje pochodzenie nie jest tak proste i nieskomplikowane jak kolegi Klimowskiego i nie jednego wprawiło by o zawrót głowy gdyż pół europy musiało się ze sobą przespać żebym mógł napisać te słowa.
Beniusz nie uciekaj od nas mi osobiście te forum dało bardzo wiele i myślę,że w końcu zostaniesz zaproszony na plener gdziekolwiek miał by się odbyć.

kwasniakos - 15-08-2009, 1:52

Janusz!!!
W kilku słowach zawarłeś to co ja usiłowałem przekazać pisząc moje poprzednie wypowiedzi.
Dzięki!!! :-D

mieto - 16-08-2009, 8:19

Janusz, to ze swoimi koneksjami mógłbyś zostać naszym Forumowym Ministrem Handlu Zagranicznego :mrgreen: ! pomyśl...
Pozdrawiam wszystkich ;-)

Anonymous - 19-08-2009, 9:09

Mieto, dzięka za kolejne pozdrowienia!
Janusz widze , ze Ty to umiysz sie śmioć i nie tylko, ciongnij (opowiydz) tyn wywód z tym bogatym Twoim pochodzynim! nie wiym jak inni, ale jom ciekawy. Mosz okazje tu porusyć towarzystwo "lyniwców" jak Benjusz łocywiście pozwoli, ze w jego temacie tak mozemy nie tematycnie, a nóż sie do nos kierysi przypieprzy, cyli wbije zymby i bydzie sranda. Obudźta sie Towarzystwo! przeca naseee forumowo musi zyć!!
Marysiu włoncać juz tom lodówkem?
Byłech na kontrol u Głucha, łocywiście u Miecia tego co przepodo (lubi go) tyn nas Mieto i na tym plenerze wszyscy go straśnie chwolom, łącznie z samom Hrabinom i prezes w jednej łosobie, wnuczkom słynnej pisarki. Na tym plenerze jest wielu dobrych rzeźbiorzy a krytyków jesce wiyncyj.
Stasiu skąd taki dup...y kapelus wytrzasłeś? jo mom pore śmiysnych ale takiego..... Ci zowiscem!!

Janusz Frihauf - 21-08-2009, 9:53

Drogi kolego Klimowski jestem wielorasowcem czyli kundelkiem część rodziny pochodzi gdzieś z dolnej Saksonii,kolejna z Czech podobno z pod Pragi,a reszta z mazur,kresów wschodnich i sam Pan Bóg wie jeszcze skąd.Mam w rodzinie jednego maniaka który zajmuje się koligacjami rodzinnymi ale ja uważam,że nie moje pochodzenie jest tu ważne tylko jakim jestem człowiekiem.
Teraz Beniusz może po mnie pojechać ile chce za zmianę tematu.Tylko połowę batów proszę przesłać zacnemu Klimowskiemu bo to za jego namową i przez jego ciekawość,że nie wspomnę jego zabawnej góralskiej gadki.Oficjalnie przyznaję koledze Klimowskiemu tytuł Największego Jajcarza Forumowego.

kwasniakos - 23-08-2009, 8:32

Ha!Jędruś zawiści mi kapelusza,nie zazdrość Jędrek bo mam tylko jeden a ten kupiłem już dawno temu-kilka lat będzie,za parę groszy no może 5 zł jest zrobiony z jakiejś chińskiej ,indyjskiej a czort wie jakiej trawki(nie mylić z konopiami).I nie myśl proszę że chcę ugrać górala,bo do górala mi daleko a kapeluszowi jeszcze dalej. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anonymous - 04-09-2009, 10:19

Z przyjemnością informuję, że udało sie wygospodarować miejsce na plenerze w Opalenicy
dla Beniusza . Myśle , że po tak burzliwej dyskusji Beniusz wykona fajną pracę co
zaowocuje wieloma zaproszeniami w przyszłości. Powodzenia Benek i do zobaczenia na miejscu.

Anonymous - 22-09-2009, 9:40

Właśnie wróciłem z pleneru w Opalenicy. Było ok . Można to zobaczyć na:

http://www.opalenica.pl/pl/pages/105/496/

Ten z Powstańcem na niebiesko to ja :lol:

Anonymous - 22-09-2009, 8:25

Jako komisarz tego pleneru informuję ,że Benio sprawdził się bardzo dobrze jako kolega, chłopak rozrywkowy i jako rzezbiarz. My rzeźbiarze byliśmy trochę w trudnej sytuacji
bo wykonywaliśmy prace pod konkretne potrzeby organizatorów a w wyniku
niewyjaśnionych okoliczności pracowalismy w bardzo cienkich klockach lub w bardzo
grubych. Najlepsze drewno gdzieś wyparowało. Ja na prosbę właściciela gospodarstwa
agroturystycznego wykonywałem dwa leśne skrzaty wys. 160 i 140 cm. Do 1000 zł
nagrody dołożono po 300 zł za dojazd i za klocki powyżej 120 cm średnicy ,też po 300 zł.
Myślę ,że na bazie doświadczeń z tego roku II plener w Opalenicy będzie
ciekawszy artystycznie i równie przyjemny i rozrywkowy jak ten.

zyga - 24-09-2009, 10:18

Witaj Mieczysławie.
W czasach mojej młodości, wśród żużlowców modne było powiedzenie: "I mistrz świata musi mieć swego pchacza". Niewtajemniczonym podpowiadam: motocykl żużlowy nie ma rozrusznika i zapalało się go "na pych". Jeżeli zawodnik w danym biegu nie zdobył punktu, pchacz dostawał pstryka w ucho (bo kiepsko popchnął) a jak zdobył punkty, zdarzało się że częstował pchacza papierosem (co było dla pchacza nobilitacją).
Mietku, zapraszając Benia na Plener, byłeś dla Niego "pchaczem". Benio wystartował w Plenerach, niech teraz nie gasi silnika, tylko kontynuuje jazdę. Z tego co napisałeś, nie grozi Ci że dostaniesz stryka w ucho a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam.

Anonymous - 09-10-2009, 11:36

Ponieważ w tym temacie były wypowiedzi na temat moich plenerów w Makowie
Podhalańskim, to zainteresowanych tegoroczną IX edycją odsyłam na stronę. Miasta
Maków Podh. www.makow-podhalanski.pl gdzie pod hasłem ....IX plener.....
jest tekst, kilka zdjęć , oraz 8 minutowy film. Nadmieniam ,że na plenerze
było tylko 5 rzezbiących i 15 malujących. Taka proporcja wynikała z małego
zapotrzebowania na rzeźby ze strony sponsorów. W I tydzień marca 2010 roku
organizuję I zimowy plener malarsko rzeźbiarski w Suchej Beskidzkiej.
Zainteresowanych udziałem odsyłam do portalu ART.POLSKA gdzie wiecej
na ten temat napisałem.

Anonymous - 10-10-2009, 8:45

ach ta atmosfera!
Przepiykne pieśnicki, piyrwso bije na głowe wszystkie inne!
ach to zaciencie!
ach piykne te Dorotki!!
Skleiłeś te szałowe okulory?

zyga - 11-10-2009, 4:34

ww.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/URL]

Mietku, nie tylko były wypowiedzi na temat tego Pleneru , ale wyobraź sobie że nie zginęła pamięć o tej imprezie. Bardzo mile ją wspominam. Dzięki za link do filmiku i zdjęć.
Przed wyjściem do Domu Kultury stoi rzeźba, której szpak wykolił ok o.(Było o tym na Forum)
Gdybyś miał okazję pozdrów uczestnika Pleneru, Mieczysława.

rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/URL]

Anonymous - 12-10-2009, 11:07

Przedstawiony na zdjęciu Miecio Zebrowski z Orzysza który tez goscił na plenerze
w Opalenicy , zapowiedział uroczyście , że jest to jego ostatni plener w zyciu
i chyba go nie zobaczę . Powód jaki podał oficjalnie , to nieprzespane noce,abstynencja,
przerost imprezowania. Było nam wszytkim smutno bo fajny z niego chłopak
i artysta. Ale szukam dla niego plenerów senatoryjnych lub kosciółkowych. Hej