{ Zobacz temat - WARTO POSŁUCHAĆ

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Ciekawe a może wesołe ? - WARTO POSŁUCHAĆ

Gotfryd - 27-02-2013, 8:27
Temat postu: WARTO POSŁUCHAĆ
Jeśli ktoś ma chwilkę czasu i zainteresuje go ten wykład to naprawdę polecam:

http://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4

zyga - 27-02-2013, 10:03

_ok _ok _ok _brawo!!!
grzeslaw1wielki - 01-03-2013, 8:22

Bombowe! Bombowe! i jeszcze raz Bombowe!

Wiele razy w życiu słyszałem "Co nas nie zabije to nas wzmocni" ten facet to naprawdę sensownie powiedział co o tym myśli i nie tylko o tym.

winiar - 05-03-2013, 3:39

Hej. Wykład obejrzałem z ciekawością, jest to wiedza przydatna, daje refleksję, inspiruje życiowo. Podczas mojej edukacji miałem okazję uczestniczyć w zajęciach kilku odłamów psychologii. Fakt było to lata temu, ale pozostało w głowie, nawet notatkach więcej z tych zajęć niż z jakichkolwiek innych. Ten wykład wypada na plus. Farta mają obecni studenci, ponieważ takie sprawy jak wykłady na youtube, były kilka lat temu nie do ogarnięcia. Ja polecam dalszą penetrację sieci w takim temacie, fajne to.
jon65 - 06-03-2013, 11:40

czyli życie nie ma celu, jest celem samym w sobie, moim zdaniem to pusta filozofia choć przyznaję, że przekonywująco sprzedana. Mnie, gdy przekroczyłem 40-tkę prześladowała jedna myśl- gdybym dzisiaj odszedł, co by po mnie pozostało, jaką trwałą wartość po sobie pozostawiłbym? Jeżeli ludzkie życie nie służy celowi większemu niż on sam to nigdy on się nie przekona do czego może być przydatny. prawdziwie szlachetne jednostki jako cel swojego życia wyznaczały sobie zadania, które służyły ludziom, a nie były zaspokojeniem pustej fantazji
grzeslaw1wielki - 07-03-2013, 6:56

Jon65 widzę że jesteś bardzo krytycznie nastawiony do świata i wszystkiego do okoła. Widzisz dużo rzeczy krytycznie.
Grzegorz BGB - 07-03-2013, 12:19

Życie bez celu do niczego nie prowadzi. Niestety 80% ludzi tak żyje. Dom praca -praca dom, a ich celem jest tylko zamknąć miesiąc . Walkiewicz mówi o celu do którego się dąży ,ale czasami gdy już się jest w jego zasięgu nie ma się odwagi go zdobyć bo co wtedy - pustka.
Nie wszystkie cele będą na tyle wzniosłe żeby inni je pozytywnie odbierali.Ważne jest żeby ustawiać sobie cele które chcemy osiągnąć i to na wyrost bo droga do nich ma nas rozwijać, a tylko najwięksi w tej sztuce zrobią coś wielkiego dla innych.

mirudaVY5c - 21-01-2014, 6:25

Robienie czegoś dla innych jest wzniosłe, ale nie oszukujmy się - nie jesteśmy mesjaszami, jeśli robimy coś dla innych, nam też to sprawia przyjemność. I to nie jest nic złego, to jest wspaniałe, tak samo jak ustawienie sobie celu i dążenie do niego.
karekk - 25-11-2015, 12:26

ja uważam filmik za przydatny i madry, z chęcią obejrzałem
Lucjan - 05-12-2015, 8:30

Kiedyś już ten wykład oglądałem. Dobrze Karol, że go przypomniałeś.
Z zainteresowaniem wysłuchałem jeszcze raz, zobaczyłem też inne.
Rzeczywiście warto posłuchać, zastanowić się, przemyśleć
i wyciągnąć jakieś wnioski dla siebie.