{ Zobacz temat - Seminarium dla artystów rzeźbiarzy

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Wokoło Rzeźbiarstwa - Seminarium dla artystów rzeźbiarzy

Tom_ash - 11-06-2012, 11:58
Temat postu: Seminarium dla artystów rzeźbiarzy
Zapraszamy na bezpłatną prezentację nowoczesnych rozwiązań w zakresie skanowania 3D, oprogramowania CAM oraz wizualizacji 3D, które znajdują zastosowanie w rzeźbiarstwie i wzornictwie przemysłowym.

Podczas spotkania zaprezentujemy:

Skaner 3D wraz ze stolikiem obrotowym.
Oprogramowanie do programowania obróbki na maszynach CNC

Program spotkania:

10.00-10.15 - Przywitanie i omówienie podstaw1.15 - Prezentacja możliwości oprogramowania Leios
11.15-11.30 - Skanowanie płaskorzeźby i obróbka w programie Leios 2
11.15-12.00 - Prezentacja oprogramowania hyperMILL oraz pokaz filmu z obróbki płaskorzeźby na maszynie CNC
12.00-12.30 - Przerwa na kawę i poczęstunek
12.30-13.30 - Prezentacja oprogramowania Autodesk Showcase
13.30-13.40 - Podsumowanie i zakończenie spotkania

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca 2012r. w siedzibie firmy Evatronix S.A.
Ul.Przybyły 2 Bielsko biała 43-300.

Zainteresowanych prosimy o kontakt w celu rezerwacji miejsc.

Koordynator projektu:
Tomasz Sernicki

grzeslaw1wielki - 11-06-2012, 5:46

Za z przyczyn technicznych być nie mogę ale widziałem takie skanery. Fajny bajer. Jeśli można poprosił bym o materiały na maila Tom_ash. Poczytam, pooglądam dowiem się czegoś więcej. czy ten Autodesk Showcase jest to kolejny dodatek do CAD'a jak Autodesk Inventor??
Tom_ash - 12-06-2012, 3:50

Autodesk Showcase i Inventor to są osobne programy.
Właśnie wchodzi polski Inventor LT 2013. ( angielski już dostępny jest)
To fajne i tanie rozwiązanie w zestawie ze skanerem gdyby ktoś chciał modelować na bazie skanów elementy mechaniczne ale nie tylko. Dane techniczne skanerów znajdują się na naszej stronie internetowej. Poślij maila bo załącznika nie mogę dodać ze strony to podeślę ulotkę.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania proszę śmiało pisać na maila czy na forum.
Pozdrawiam

jon65 - 16-06-2012, 5:17

Myślę, że to dobry żart z tą reklamą dla rzeźbiarzy, w sumie to ekstra pomysł, zeskanować Wenus z Milo i można trzaskać w tysiącach sztuk, lepiej niż chińskie manufaktury, tylko gdzie tu miejsce dla rzeźbiarza, przed ekranem komputera?
snycerz - 16-06-2012, 10:40

jon65 napisał/a:
Myślę, że to dobry żart z tą reklamą dla rzeźbiarzy, w sumie to ekstra pomysł, zeskanować Wenus z Milo i można trzaskać w tysiącach sztuk, lepiej niż chińskie manufaktury, tylko gdzie tu miejsce dla rzeźbiarza, przed ekranem komputera?

Zgadzam się...gdzie tu rzeźba...???
Wiele miałem propozycji do wykończenia ręcznego (poprawa dłutem by ukryć pracę CNC) lecz mając szacunek do tego co robię...odmówiłem.
Widziałem wiele takich produktów i nie ma to nic do rzeźb...
Są na rynku plotery płaskorzeźb owe... tylko po co to kupować...brak wystarczającego zapotrzebowania...i nie zwróci się inwestycja(od 18.000zł.) przez co najmniej 10 lat.
Maszynę o której tu mowa widziałem...jak i znam ich ceny...i nie wiem czy w ciągu 20 lat przy pełnym wykorzystaniu w przemyśle meblarskim koszta się zwrócą.
Trzeba mieć popyt na seryjną produkcję...o czym wiedzą np. Włosi...których produkty są do kupienia już w Polsce (łoża w cenie od 24.000 zł).
Jako ciekawostka techniczna...jest okey...jako rzeźbiarz...hm...to już nie...produkt taki to zwykły kicz...dla prostaków a nie dla koneserów.
Puki co Moje 3D intelektualne jeszcze pracuje...i przy nim pozostanę.
Pozdrawiam: Zen

Tom_ash - 18-06-2012, 8:52

Zastosowań skanerów 3D i technologii CNC jest bardzo wiele.
Nie będę poruszał kwestii etycznych bo to indywidualna sprawa ale nikt nikomu nie narzuca stylu pracy przecież. Myślę że zastosowanie odpowiednie nowych technologii może być również twórcze i dawać nowe możliwości.

Na spotkaniu zaprezentujemy taki przykład :
Przejście z ręcznie wykonanej płaskorzeźby w glinie poprzez zeskanowanie jej skanerem 3D, obróbkę i przygotowanie do wykonania na maszynie CNC formy, wykonania samej formy oraz odlewu gipsowego z jej wykorzystaniem.

jon65 - 18-06-2012, 1:15

Tomaszu rozumiem, że zajmujesz się reklamą i marketingiem produktu i to jest twój chleb ale nie kalaj ziemi zwanej rękodziełem, ponieważ wykluczając rękę jako operatora narzędzia kastrujesz dzieło twórcze, CNC może zrobić ładne rzeczy na wzór i każda kopia będzie identyczna i tu właśnie umiera indywidualizm sztuki.
Tom_ash - 21-08-2012, 2:26

Chciałbym zaprosić na kolejne spotkanie z naszego cyklu:

Komputerowe technologie dla rzeźbiarstwa artystycznego i wzornictwa przemysłowego.

Wiem że wielu się to nie podoba ale mimo wszystko proszę o wyrozumiałość.
Wielu rzeźbiarzy i ludzi współpracujących i wykonujących zlecenia korzysta z naszych technologii.
Tym razem spotkanie odbędzie się w centrum Polski bo w Piasecznie.
Dokładnie 20 września w hotelu Hotel Lando adres: ul. Mazowiecka 76 05-502 Piaseczno.

Plan spotkania i zaproszenie jest na stronie www.evixscan3d.pl.

Zapraszam i pozdrawiam

jon65 - 21-08-2012, 3:42

uparciuszek ;)
a może by tak w promocji dodać dla chętnych komplet markowych dłut, co prawda nie przydadzą się do działań komputerowych, ale niewątpliwie zagwarantują frekwencję ;)

zyga - 21-08-2012, 8:20

Janusz, masz u mnie "+" z wykrzyknikiem. Czyli "plus silnia".
ModernFactory - 28-08-2012, 12:01

Jak wiecie jestem można by powiedzieć artystyczną hybrydą bo na użytek "efektu" nie wzbraniam się przed użyciem Techniki jaka by nie była.

Wyznawcy Rękodzieła nigdy nie pogodzą się z Rzemieślnikiem .

Artysta tworzy rękodzieło od podstaw oburącz wprawiając Dzieło w życie ,dlatego
proces twórczy jest nim samym.

Rzemieślnik widzi tylko Efekt finalny ,który ma zrobić ,omija tym sposobem radość tworzenia-rodzenia się w Stosownym Czasie Wydarzenia emocjonalnej Symbiozy z przekształconą Ożywioną Materią bo robi Kasę i nikt mu nie zapłaci za to samo co robi "Artysta" po studyjach wszelakich.

Nie w wyrafinowanym ciężkim wypracowanym stylu tkwi też sens.
A w prostocie i przekazie.

Dla pokrzepienia polecam stronę Mariusza Wilczyńskiego który na bazgrołach jak by większość oceniła zrobił wielki sukces .
Świadomie odciął się od techniki.
Ale ta choć wyrwana z jego głowy to wszystko posklejała w całość i uwypukliła ręczny charakter...
To dowód że komputer też może być Dżeppetem .
Komputer to tylko narzędzie jedno z miliona innych miej rozum je użyć .

jon65 - 28-08-2012, 8:45

przyznaję, że w tej materii się z tobą nie zgodzę, nie chodzi o narzędzie, lecz o powielanie, ty wykonasz piękną snycerkę, efekt, twojego kunsztu doświadczenia, a ktoś ją zeskanuje i trzaśnie na CNC 1000 sztuk. Tu nie chodzi o projektowanie, a o powielanie
ModernFactory - 03-09-2012, 5:39

Macie jednak rację wszystko tu powinno dotyczyć najbliższej
rodziny Sztuki Ludowej .
Ta choć bobrze zna się na rzemiośle jednak z rzemieślnikiem nie ma nic wspólnego.

Dłuto pobijak i nic więcej....
Jak przejde na emeryturę bardzo chętnie...

i coś do poczytania Sztuka Ludowa :

http://mazowsze.hist.pl/f...5%29-s43-47.pdf

Polecam.

Tom_ash - 08-10-2012, 10:57

No ok .
Ale dlaczego nie wykorzystać technologii skanera 3D i obróbki CNC do zgrubnej obróbki ?
A wykończenia dokonywać ręcznie.

W piątek spotkanie we Wrocławiu jest.
Będziemy pokazywać skanowanie i drukowanie 3D dla odmiany.

Zapraszam

https://www.facebook.com/evixscan3d

ModernFactory - 08-10-2012, 10:02

Dlaczego ?
A chodzisz Ty po górach?
Bo to tak jak na szczyt ośmiotysięcznika wlecieć chelikoptrem tylko po to by pstryknąć se polaroidem swego fejsa na tle laski w szpilkach ....:-)

[ Dodano: 2012-10-08, 23:09 ]
Jeśli już ktoś się jednak zdecyduje na skaner to najtańszą wersją jest David 3d koszt 350 dolców plus projektor i mamy taki sam skaner jaki tu kolega ma zamiar nam sprzedać.

Tom_ash - 09-10-2012, 8:47

Kolego Ty mówisz o zabawce a ja o profesjonalnym sprzęcie z odpowiednim oprogramowaniem.
Zajmujemy się skanerami 3D i inżynierią odwrotną od 6 lat, oferowaliśmy wcześniej amerykańskie skanery laserowe i wiem do czego to się nadaje.

Nie będę się wdawał w dyskusje na tematy waszym zdaniem etyczne.

Moim zdaniem liczy się efekt końcowy a nie narzędzia jakie się do tego użyło.

ModernFactory - 09-10-2012, 10:46

No właśnie to sprzęt dla inżynierii a nie rzeźbiarzy.
Osobiście jako admin propozycje handlowe dopuszczałbym dopiero za opłatą jako reklamę towaru lub prezentację ciekawostek być może dla też rzeźbiarzy.
Trochę się dziwię że tak śmiało ten tekst zaistniał.
Bez zgody nie można takich rzeczy robić ....
Wnoszę o wymazanie wszelkich danych teleadresowych i www
choć sam tematem byłbym niejako zainteresowany bo mam to na co dzień cnc skanery plotery frezy duperely i dłutka srutka ...
A David do rzeźby w zupełności wystarcza i w porównaniu z kwotami nieosiągalnymi dla hobbystów dość zuchwałe jest robienie sobie reklamy na trawce zielonej która wyrasła dla pasjonatów przyrody.

Tom_ash - 10-10-2012, 8:21

Nie działam bez konsultacji.

W czym precyzja skanów przeszkadza ?

Jeżeli was to kole w oczy mogę skasować choć wiem że jest wśród was również zainteresowanie takim tematem.

Są tacy którzy pewnie chcieli by się czegoś dowiedzieć ale nie chcą się ujawniać ze względu na jawne szykanowanie używania nowszych technologii.

kwasniakos - 10-10-2012, 9:05

Od jakiegoś czasu tutaj nie zaglądałem,widzę że się rozhulało...

Owszem konsultacje były,ale wstępne i nic więcej z nich Panie Tomaszu nie wynikło...
Dlatego zgadzam się z kolegą ModernFactory w kwestii danych,a co za tym idzie darmowej kampanii reklamowej.

Tom_ash - 10-10-2012, 9:08

O ile mnie pamięć nie myli zostawił Pan tą sprawę otwartą w oczekiwaniu w którą stronę pójdzie i miały zapaść jakieś decyzje.

Nie chce być na tym forum intruzem którego co chwilę ktoś przegania.

Pozostawiam więc Waszej decyzji co dalej.

Admin może wykasować dane i rozstańmy się w pokoju.

Pozdrawiam

kwasniakos - 10-10-2012, 9:13

Pan obiecał konsultować rzecz z szefem i poinformować mnie o wynikach i to wszystko.
Zresztą to nie temat do rozmowy na forum.

ModernFactory - 10-10-2012, 2:04

Nikt nie będzie szykanował ani negował nowości technicznych których tu pełno na forum ale włos mi się jeży od spamu i bezczelnej reklamy.
Oczywisty jest fakt że kolega chce robić pieniądze i reklamować swoje produkty jak i usługi
wymaga to jednak znormalizowania .
Proponuje czytelny wpis do regulaminu odnośnie reklamy.
Przyciągnie to potencjalnych reklamodawców i producentów oraz
pieniądze na utrzymanie forum w dobrej kondycji.
Wszyscy będą szczęśliwi i bogaci :-)
co Wy na to?

[ Dodano: 2012-10-10, 15:08 ]
Gdybym teraz chciał reklamować moje skanowanie 3D czułbym się nie najlepiej.
Bo to nadużycie .
Zrobię to jednak w stosownej rubryce i stosownym temacie i w zgodzie z regulaminem.
Być może gdy będzie takich statycznych reklam więcej to znikną te na stronie głównej ...;-)

kwasniakos - 10-10-2012, 4:03

Ach, te ,na stronie głównej pewnie i tak znikną,bo niestety żaden z nich pożytek,a żeby wypłacić potrzeba zebrać 100zł,to tak jak liczyłem około trzech lat trzeba,biorąc pod uwagę aktualne zainteresowanie tymi reklamami.
Co zaś tyczy osobnego działu myślę że może miałoby to rację bytu,pomyślimy nad stosownym wpisem do regulaminu i działem,ale be pośpiechu.

Tom_ash - 11-10-2012, 8:03

kwasniakos napisał/a:

Co zaś tyczy osobnego działu myślę że może miałoby to rację bytu.

Z tego co pamiętam na tym stanęło że miał to Pan przemyśleć i dać mi znać co dalej z tym działem sponsorowanym zrobimy. Jaka będzie reakcja forumowiczów.
No ale jak widzę pomysł sam ewoluuje.

Nie będę się na razie w takim razie udzielał na razie.
A jak ustalicie jakieś reguły gry to zobaczymy co dalej. Może się okazać że jest więcej takich chętnych.

Pozdrawiam