{ Zobacz temat - Nowe projekty

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Pracownia JesionStyl- darek79r19 oraz sstmaster - Nowe projekty

darek79r19 - 23-02-2008, 11:11
Temat postu: Nowe projekty
Na pierwszy rzut leci rama do witrażu, którą właśnie kończy sstmaster, oraz płaskorzeźba z żyrafami, którą będę teraz meczył ja. Wszystko jest w drewnie dębowym, rama jest pociągnięta nitrobejcą w ciemnym orzechu, dlatego zamieszczam prześwietlone zdjęcie, żeby było widać jak najwięcej detali. Słowa konstruktywnej krytyki jak najbardziej oczekiwane :)

Zdjęcia w dużym formacie na http://www.garnek.pl/jesionstyl

rzezba - 24-02-2008, 8:46

Dąb to nie lipa, trochę więcej siły potrzeba, ale efekt końcowy w tym materiale jakoś inaczej wygląda niż w lipie.
Jest jakby jakiś dostojniejszy i odczucia są całkowicie inne, aniżeli ta sama rzeźba wykonana by była z lipy czy jakiegokolwiek innego drewna. Myślę , że to odczucie spowodowane są wibracją drewna. Inaczej mówiąc każde drewno promieniuje jakby inną energią, bo przecież wszystko jest energią. Trochę myślę za słabe zdjęcie jest zrobione , mówię o tej pracy dębowej. Efekt wizualny rzeźby zależy przede wszystkim od odpowiedniego oświetlenia. Zrób jakieś inne zdjęcie, abyśmy mogli poczuć, że jesteśmy w tej afryce. Taka pokazówka i stopniowy cykl pracy pracy nakręca nas i uczy . Wielu z nas chętnie to będzie podglądać. Ja również pokazywałem wam taki swój cykl na żywo, niema się czego obawiać, świadczy to o dojrzałości rzeźbiarskiej. Osobiście to trochę się obawiam krytyki, kiedyś przyszedł do mnie znajomy i przy tym moim Ołtarzu powiedział mi , że po co zrobiłeś temu Jezusowi te sandały :evil: - zrób gołe stopy. Kiedy sobie już poszedł to pomyślałem, że może faktycznie lepiej by to działało na wiernych. Większa prostota i niewinność, więc zrobiłem go na boso.

Może od czasu do czasu warto kogoś innego posłuchać, uczę sie tego :-/ , przyznam, że z trudem.

Rama również mi się podoba, ale ramę traktuje bardziej już jako rzemiosło.

Darek_M - 05-04-2008, 7:16

Po mojemu ta żyrafa ma za długi ogon, reszta OK.
kwasniakos - 09-02-2009, 12:18

Cześć Darek
Wiem że zmieniłeś swoją działalność,myślę że jednak rzeźbiarstwo nadal należy do Twoich zainteresowań.
Może napiszesz co aktualnie robisz ,może również i na tematy rzeźbiarskie w swej pracowni się wypowiesz?