{ Zobacz temat - Spis treści

Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

Techniczne Sprawy Forum - Spis treści

waski - 09-10-2010, 9:46
Temat postu: Spis treści
Zapodaje do oceny czy warto to kontynuować . Jest z tym dużo pracy i przeszukiwania Forum ,więc wole wiedzieć czy to ma sens i czy zechce ktoś tutaj podawać od siebie ciekawe linki w odpowiedziach . Jest to taki spi s treści który w szybki i nie wymagający szukania sposób , przeniesie nas w interesujący nas temat .

SZYBKI STRZAŁ

NARZĘDZIA I OSPRZĘT

Ostrzenie dłut

a)Ostrzenie dłut Dużo porad
b) Beyken radzi
c) http://forum.rzezbiarz.id...p?p=12985#12985 Pasty polerskie

Mocowanie rzeźby śruby ,stoły
a)wjurek radzi jak mocować
b)

Zdzieraki , tarniki

a)wjurek tarniki i inne
b) tarcze i tarniki http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=61
c)Tarcze łańcuchowe http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=134

Elektronarzędzia i osprzęt
a)Skrobaki
b)Dremelek i osprzęt http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=153

WYKAŃCZANIE RZEŹB

Woskowanie i wszystko co z nim związane

a) .wytapianie wosku Gotfryd
b)woskowanie- wjurek
c)maty szlifierskie i wełna stalowa http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=1095

Olejowanie

a) Olejowanie Porady Darka Z
b)

Malowanie ,bejcowanie

a)Bejcowanie Gotfryd
b)

NAPRAWA I PRZYGOTOWANIE MATERIAŁU

Flekowanie rzeźb i płaskorzeźb

a)Klejenie , flekowanie ,naprawa post mazura
b)

Doklejanie elementów rzeźb

a)doklejanie ,Boguslaw post 6
b)O BUDOWANIU BRYŁ : Budowanie brył z desek

Suszenie , sezonowanie i magazynowanie

a) http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=56

CDN.

Gotfryd - 09-10-2010, 10:05

Witam. Marku ten pomysł mi się bardzo podoba. Jak dla mnie to ma naprawdę sens i na pewno wielu skorzysta z tego szybkiego szukania. Sam nieraz wertuję i szukam po Forum jakiejś porady, a wiem, że ona była - a tu po prostu GOTOWIEC. Marek szacun za kawał pięknej roboty 8-) Ja niestety dzisiaj z lekka nie dysponowany z uwagi na jakiegoś parszywego wirusa. Nawet na tą wystawę nie pojechałem :-/ ale postaram się jeszcze powertować Forum, albo w najbliższym czasie coś wkleję odnośnie piły łańcuchowej i prowadnicy Carving.
malgorzata - 09-10-2010, 10:21

Jestem pełna podziwu Marku dla Twojego wkładu pracy w ulepszanie forum.
Jestem na forum już ponad 2 lata i jest ono dla mnie kopalnią wiedzy, której nie ma nigdzie poza tym miejscem. Pełen "szacun" dla Ciebie za tę robotę !!!
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

Bogusia i Irek - 09-10-2010, 10:37

Hoo hooo hoooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: szacun to malo powiedziane :mrgreen: mnie sie podobaTwoja robotka i pomysly, powodzenia no iiiii duzo cierpliwosci , bo bedzie ci potrzebna przy takim nawale roboty, pozdrawiam ciepło i puchato, Bogusia
arabski - 09-10-2010, 11:42
Temat postu: tematy
Mareczku super pomysł i uważam ,że należy go kontynuować . Nie mam takiego doświadczenia jak wielu innych,ale gdybym mógł jakoś pomóc to jestem otwarty.
Pozdr. i big szacun.

waski - 10-10-2010, 5:48

Moi drodzy Forumowicze . Jak pisałem powyżej każdy może wspomóc budowanie tego Spisu . Wystarczy jeśli traficie na interesujący post lub temat przy przeglądaniu forum ,wpisać go tutaj w odpowiedzi . Jeśli temat no to wiadomo link i już , jeśli post to proszę wkleić link ze strony i napisać który post i kogo ,a ja to wkleję później do listy . :-D
szaman - 10-10-2010, 9:34

Dobra robota jak mówia amerykanie.tego bardzo było trzeba.Juz człek nie bedzie sie błąkał po forum tylko co potrzebne to bach i do dzieła.Ogromny podziw dla pomysłu i wykonania.
pozdrawiam

Morima - 14-10-2010, 11:37

Fantastyczny pomysł..ale zdaję sobie sprawę z tego,że ułożenie takiego spisu to praca pracochłonna i mrówcza.
Mareczku..wielki ukłon w Twoją stronę za rozpoczęcie tego "dzieła".
Powinniśmy wszyscy się w to włączyć..z tym,że chyba potrzebna jest osoba jedna albo dwie, żeby to jakoś poukładać, czy podokładać i tematów nie powielać.
W przyszłym tygodniu powinnam zakończyć już remontowanie,więc chętnie włączę się w tego spisu układanie!

waski - 14-10-2010, 11:41

Marysiu tak jak pisałem powyżej . Powolutku jak ktoś znajdzie coś ciekawego , proszę w tym temacie tutaj , w odpowiedziach wkleić linka a ja to będę dodawał po kolei . W ten sposób może powstanie całkiem spory spi s , który umieści się później na stronie . Ja to posegreguję podzielę tematycznie , tylko wklejać ,reszta to mój problem x:
ModernFactory - 04-11-2010, 8:28

Mi również siepodoba dobry pomysł.
Trzeba go dobrze odseparować od forum by był łatwy dostęp.
To moi drodzy stymuluje mnie i powinno innych też do zaprezentowania całościowego tematu na forum pod kątem danego problemu czy techniki.
Sam chętnie wykonam Tutorial jak tworzyć łatwo duże formy.

Obietnicy dotrzymuje i proszę TUTORIAL O BUDOWANIU BRYŁ : Budowanie brył z desek

skoya - 04-11-2010, 9:15

Widzę kolego że będę miał na kogo liczyć w tematach grafiki na Forum ........polecam się na przyszłość;))
Serdecznie zapraszam do współpracy...Jurek ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

waski - 06-11-2010, 8:31

Dziękuje Wojtek dodaję to do spisu treści . Spis jest w formie roboczej , w ostatecznej wersji mam zamiar podzielić go tematycznie . x:
arabski - 06-11-2010, 5:38
Temat postu: tematy
Dobrze że na forum mamy takich ludzi jak Wojtek,Wjurek i wielu innych,którzy dzielą się swoją wiedzą z nami
Pozdr.

wjurek - 06-11-2010, 11:56

To wyjątkowo dobry pomysł nie tylko dla poszukujących interesującego tematu lecz również dla piszących merytoryczne posty, aby nie musieli po kilka razy powtarzać odpowiedzi na powtarzające się i identyczne pytania...lub odsyłać do działów, gdzie o tym już było szczegółowo...bo każdy taki post wymaga nie tylko wiedzy lecz również chęci dzielenia się nią, jak i przygotowania i czasu...choćby przez szacunek już nie dla człowieka lecz wartości wiedzy...
Nie chciałbym być poczytany o nieskromność bo w tym względzie nie jestem sam...lecz podziękowania należą się również, a może przede wszystkim tym, którzy pisali merytoryczne posty, których ilość sprawia obecnie taki kłopot w samym ich segregowaniu...
Proponowałbym...aby w podobny sposób podejść do ilości postów decydujących o statusie forumowicza...aby były zliczane tylko posty merytoryczne...bo dostrzegalne jest to iż pisze się tu ogrom jałowych postów tylko po to aby nakręcić wynik...to jest przyczyna gubienia się w tym chaosie postów merytorycznych...A w konsekwencji doszło już do tego, że otrzymuję prywatne posty merytoryczne, które winny służyć wszystkim lecz adresat nie chce aby coś co jest dla niego ważne zginęło w chaosie...Oczywiście są to również posty, których odpowiedzią jest przekierowanie na zagubioną w chaosie merytoryczną stronkę Forum...
Jako że Forum jest merytoryczne to i jakość aktywności merytorycznej powinna decydować o wyborze forumowicza roku, czy miesiąca...nie wiem dokładnie jak jest ustalone...
Można również pokusić się o ranking tych, którzy piszą niemerytorycznie...
Pragnąłbym aby post ten był odczytywany zgodnie z mą intencją...o której wielokrotnie wspominałem, najistotniejsze jest to aby przywrócić temu Forum to co jest jego sednem...służeniem poradą, wskazówką i wymianą doświadczeń pomiędzy tymi co rzeźbią i chcą rzeźbić w drewnie...może być wesoło lecz na temat...
...wjurek...

Anonymous - 07-11-2010, 12:08

...wydaje mi sie, że juz kiedyś tak samo pisałem i że juz Cię przepraszałem z tego powodu, ale ......
....wiurek fajnie piszesz, merytorycznie, ale cóż gdy ja w połowie twoich obszernych epopei przestaję czytać (a jak inni?) Meritum to jedno a zachęta do... to drugie, a jeszcze z pięć pozostałych "klejów" by to wszystko szło. Ja jestem za takim "klejem", by trzymać meritum z odpowiednią tonacją żartu. Fiu - bździu też mnie drażni, bo ono jest ostatnio prawie w każdym temacie.
Fajnie piszesz, ale mnie czasem sie dłuży, mimo że mądrze piszesz.... papla papla , sory za wylewność |"

ModernFactory - 07-11-2010, 8:18

SUSZENIE SEZONOWANIE i MAGAZYNOWANIE

Cholernie dobry i treściwy post dodać koniecznie do spisu!

http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=56

A i spi s treści jak w książce zredagować i odseparować i zamknąć od podpowiedzi.

[ Dodano: Pon 08 Lis, 10 02:32 ]
PASTY POLERSKIE

LINK DO POSTU

Dziś już powszechnie panują w
naszej pracowni.
Nie są moim ulubionym tematem
lubiłem ostrzyc pół godziny i dłużej dłuto
na osełkach i innym tam materiałach.

Ale coż nie ta era już nastała.
Zalożyłem ten temat by trochę ostrzec
do czego jest pasta która przecież nie
została wymyślona do ostrzenia.

waski - 15-12-2010, 12:32

Wojtek dziękuję za linki . Dodałem do spisu . Przegapiłem twój wpis tutaj dlatego teraz dopiero piszę .
Trochę zaczynam to układać tematycznie . Czekam na jakieś sugestie co do tematów , może jakieś propozycje . Spis jeśli się uda go zrobić , będzie naprawdę czymś ułatwiającym znalezienie czegoś interesującego nas na forum .
Proszę jeszcze raz wszystkich użytkowników , którzy natkną się na forum na jakiś ciekawy post lub temat o wklejenie go tutaj . To przecież nie zajmuje wiele czasu , wystarczy skopiować link ze strony która zawiera ciekawy opis i wkleić go do pisanego w tym temacie postu . I to wszystko , reszta to już moja działka . x:

Morima - 17-12-2010, 9:47

Qrcze Mareczku..ja to mam spóźniony zapłon :-/ Zakumałam w końcu, o co chodzi z tym spisem treści ..huraa :mrgreen:
Rozumiem,że chodzi o wklejanie linka do strony..teraz, jak już janiołka wydłubałam i do Fredzia posłałam, mogę duzo więcej a nawet więcej poświęcić forum. Będę przeglądać :mrgreen: